Tag Archives: podatki

O czym należy pamiętać posiadając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W Polsce mamy dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie i podatek dochodowy pochłaniają 60% pensji netto. Nie są to oczywiście wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Jak pracownik zasila szeregi naszej firmy należy płacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca musi płacić za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

Na czym polegają programy lojalnościowe?

Od 1998 roku ściśle specjalizujemy się w marketingu lojalności i marketingu relacji. Tworzymy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., całościowo od projektu, strategii, kreacji, systemu informatycznego, baz danych.

Najpopularniejsze i przeważnie stosowane przez przedsiębiorstwa sposoby opodatkowania prowadzonej działalności.

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z koniecznością prowadzenia ewidencji księgowej. W zależności od wielkości firmy i formy organizacyjnej wybrać można wśród paru typów opodatkowania. Największa chyba ilość firm prowadzi rozliczenia w oparciu o ogólną metodę, jaka jest podstawową formą opodatkowania, automatycznie nadawaną.

Portal podatnika odpowie na wszelkie nasze niejasności

Musimy powiedzieć co trzeba zrobić. Powinniśmy prezentować pewność tego, że im więcej powiemy o przeróżnych sprawach, zwłaszcza dotyczących pieniędzy, tym wspanialej na tym wszystkim wychodzimy.

Jeden z najważniejszych papierów, z których trzeba się rozliczać.

Kiedy kończy się rok, niejeden przedsiębiorca zlicza swojej przychody oraz wydatki, jakie musiał ponieść w kończącym się roku. Tak samo jest w przypadku osób fizycznych, które zatrudnione są na różnego typu umowy. Zazwyczaj w czasie po świątecznym, niejeden kto zdobył jakiekolwiek przychody niezbędnie musi rozliczyć się i złożyć deklaracje podatkową w Urzędzie Skarbowym. Będzie to niezmiernie ważne, bo w momencie nie rozliczenia się, w rezultacie mogą być nałożone bardzo przykre kary pieniężne.

Zagadnienia z obszaru ubezpieczeń – w jakim celu dobrze jest je znać?

Obecnie spotyka nas coraz więcej zdarzeń, w których znajomość pewnych pojęć bywa bardzo pomocna. Dotyczy to jednakowo osób prywatnych, jak i prowadzących swoją działalność gospodarczą.

Poznaj pojęcia związane z prowadzeniem działalności biznesowej, żeby mieć świadomość, jak wykorzystywać je we własnej działalności

Bycie właścicielem zakładu obliguje do poznania różnorodnych pojęć i przepisów wiążących się z prawem i podatkami. Daje to dużo korzyści, ponieważ dzięki dosadniejszej znajomości ustaw oraz przepisów, możemy liczyć na różnorakie udogodnienia i ulgi. Czasem zdarza się jednak tak, że dla przedsiębiorcy niektóre hasła okazują się trudne i nie umie wykorzystać możliwości, przed którymi staje jego przedsiębiorstwo.