Tag Archives: podatki

Jaka osoba ma możliwość być zwolniony z podatku dochodowego

Osoby fizyczne, które żyją na obszarze Polski, podlegają obowiązkowi skarbowemu od sumy własnych dochodów, bez względu na lokalizację miejsca źródeł przychodów.

Jakiego rodzaju cechy musi mieć przydatny program do wypełniania PIT-ów?

Sezon na składanie rozliczeń podatkowych to rzeczywista bolączka dla ogromnej liczby Polaków. Aktualnie z pomocną ręką pojawiają się aplikacje do wypełniania PIT-ów, które upraszczają przedsięwzięcie i dają możliwość zaoszczędzić nie wyłącznie czasu, ale też zdenerwowania. Jeżeli nie planujemy przeznaczać wiele czasu na wypełnianie formularza z fiskusem trzeba znaleźć adekwatny software do wypełniania PIT-ów. Które funkcjonalności powinien posiadać tego typu program?

Jeden z najważniejszych papierów, z których trzeba się rozliczać.

Kiedy kończy się rok, każdy przedsiębiorca zlicza swojej zyski a także straty, które poniósł w mijającym roku. Identycznie będzie w przypadku osób fizycznych, jakie pracują na wszelkiego typu umowy. Głównie w czasie po świątecznym, niejeden kto osiągnął jakieś dochody niezbędnie musi rozliczyć się a także złożyć deklaracje podatkową w Urzędzie Skarbowym. Będzie to niezmiernie istotne, ponieważ w przypadku nie rozliczenia się, w rezultacie mogą być dołożone bardzo przykre kary pieniężne.

Księgowość – formy i techniki

Niewątpliwie kooperacja z firmą oferującą księgowość warszawa udostępnia firmom bardzo ważne poczucie bezpieczeństwo|bezpieczeństwa i pewność, że pozostaje się w przepisowych stosunkach z urzędami państwowymi. Oprócz tego, przy rzetelności działań naszych przedstawicieli, można spodziewać się obniżenia kosztów własnych przedsiębiorstwa. Równocześnie, permanentna konsultacja z biurem rachunkowym, obniża ryzyko podejmowania nierentownych inwestycji biznesowych. Ponda to, korzystanie z oferty doświadczonej firmy zewnętrznej nie wymaga inwestowania w nią w postaci zapewnienia szkoleń, jak to ma miejsce w sytuacji zaangażowania księgowej wewnątrz przedsiębiorstwa.

O czym należy pamiętać posiadając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W Polsce mamy dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie i podatek dochodowy pochłaniają 60% pensji netto. Nie są to oczywiście wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Jak pracownik zasila szeregi naszej firmy należy płacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca musi płacić za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

Na czym polegają programy lojalnościowe?

Od 1998 roku ściśle specjalizujemy się w marketingu lojalności i marketingu relacji. Tworzymy i wdrażamy programy lojalnościowe, partnerskie, itp., całościowo od projektu, strategii, kreacji, systemu informatycznego, baz danych.

Najpopularniejsze i przeważnie stosowane przez przedsiębiorstwa sposoby opodatkowania prowadzonej działalności.

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z koniecznością prowadzenia ewidencji księgowej. W zależności od wielkości firmy i formy organizacyjnej wybrać można wśród paru typów opodatkowania. Największa chyba ilość firm prowadzi rozliczenia w oparciu o ogólną metodę, jaka jest podstawową formą opodatkowania, automatycznie nadawaną.