Tag Archives: Podatnik

Oprogramowania do składania deklaracji

Jak każdego roku, nadciąga czas rozrachunków z US. PIT 37 jest najpopularniejszym typem blankietu podatkowego. Druk PIT 37 online służy do pewnego wypełniania zeznań podatkowych.

Ważne informacje na temat kapitału obrotowego i WNT

Kapitał obrotowy, oznaczany też kapitałem pracującym, jest to nadwyżka aktywów obrotowych nad zobowiązaniami aktualnymi, to znaczy krótkoterminowymi. Kapitał obrotowy netto jest też częścią kapitałów konkretnego przedsiębiorstwa bądź firmy, która zajmuje się finansowaniem aktyw obrotowych. By firmy miały odpowiednie relacje między sprzedażą, tempem wzrostu marki a także jej majątkiem obrotowym, powinny posiadać dobry poziom kapitału obrotowego netto.

Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, zapewniający pewność współpracy

Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Podpisujący umowę formują jej treść według własnego uznania, jednakże z poszanowaniem przepisów i reguł współżycia społecznego, również w taki sposób, żeby jej istota, czy też zamiar nie sprzeciwiały się zasadom umów KC. Umowa franczyzowa jest długofalowym stosunkiem prawnym, przynoszącym pewność współpracy, a jej rozciągłość uzależniona jest od stopnia inwestycji.

Przeczytaj ten artykuł, a rozproszysz swoje wątpliwości na temat właściwości urzędów skarbowych, faktur oraz kalkulatora odsetek

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważkie jest prawidłowe rozliczenie się z organami ściągającymi podatki. Jeśli zaniedbamy tą sprawę to możemy liczyć się z tym, że będziemy w przyszłości prześladowani przez Skarb Państwa , a także inne organy państwowe. Wskutek tego dobrze jest jak najszybciej dowiedzieć się wszystko odnośnie tego w którym miejscu należy co opłacać, w jaki sposób kalkulować ewentualne odsetki oraz w jaki sposób pozyskać fakturę.

Niesprawiające kłopotów rozliczenie pitów

Nieprzerwanie jesteśmy bombardowani informacjami w kwestii corocznych rozliczeń dotyczących dochodów. Wiele z tych wytycznych jest nam niesamowicie potrzebnych i to na nie powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Aktualnie zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać też w sieci, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne załatwienie spraw tego typu. Zależnie od typu otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, kiedy prowadzi się swą firmę lub inną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Na czym polega rozliczanie podatku VAT? Co warto o nim wiedzieć?

Niedawno temu zaczęły obowiązywać nowe regulacje prawne dotyczące rozliczania podatku VAT w przypadku sprzedaży produktów, które są objęte obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że rozliczanie podatku VAT od sprzedaży towarów czy usług to obowiązek sprzedawcy. Jeśli jeżeli chodzi o produkty, o których stanowi załącznik nr 11 do ustawy o vat materia wygląda inaczej.

Znaczące wiadomości połączone z pracą – dotacje dla firm, podatek kwartalny oraz urlop macierzyński

Coraz więcej osób myśli dzisiaj o założeniu własnej firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa zdoła być niesłychanie korzystne oraz opłacalne, aczkolwiek nim rozpoczniemy zyskiwać jakieś profity, uprzednio sami powinniśmy zainwestować. I tu rodzi się spory kłopot – skąd wziąć pieniądze na założenie oraz prowadzenie przedsiębiorstwa. Szczęśliwie nie powinniśmy radzić sobie z tym sami, bo państwo proponuje użyteczną pomoc młodym firmom oraz przedsiębiorcom. Pragnąc założyć firmę, możemy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm proponowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to wyśmienita szansa dla wielu biznesmenów, jacy chcą wkroczyć na polski (i być może w przyszłości także zagraniczny) rynek. Obecnie istnieje mnóstwo rodzajów dotacji, o jakie zdołamy się starać, wskazane jest zapoznać się z nimi oraz dowiedzieć się, jaka z nich będzie dla nas w najwyższym stopniu opłacalna.