Podróż do Krakowa – co warto wiedzieć, by mieć niesamowite wspomnienia

Kraków, Wawel
Kraków to na pewno jedno z najbardziej interesujących miast w całej Polsce. Zapierające dech w piersiach, doskonale zachowane zabytki, znakomita tradycja rzemiosła artystycznego, wspaniała kultura i perfekcyjne zaplecze technologiczne sprawiają, iż zazwyczaj trudno się oprzeć małopolskim urokom.

Czemu zatem nie przejść się do jednego z najbardziej interesujących miejsc w całej Europie, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto zostało wpisane również na listę UNESCO, co potwierdziło wyjątkowość tego czarującego miejsca. Aby nie pozostały pominięte żadne istotne atrakcje, zdecydowanie warto zadbać, by zwiedzanie Krakowa było zaplanowane jak najstaranniej (porównaj – przewodnicy po Krakowie). Da się to osiągnąć na ogrom najróżniejszych metod, w zależności od szacowanego budżetu oraz zainteresowań.

Podstawą dobrze zorganizowanego podróży do Krakowa jest dobre zaplanowanie sobie noclegu , jak również staranne zaplanowanie atrakcji, uwzględniając dni i godziny otwarcia muzeów, wystaw dzieł artystycznych oraz kolejnych miejsc, w tym historycznych. Można to wykonać samemu, ale w momencie gdy preferuje się stabilność i brak możliwych niemiłych niespodzianek, można nawet zaufać rzetelnemu biuru podróży. Również idealnie wykształcony przewodnik po Krakowie potrafi znacznie uatrakcyjnić wyjazd – rozmaite fakty , a także anegdoty zdecydowanie ubarwią podróż.

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa prawie wymagane (a przynajmniej bezcenne) jest zobaczenie Ołtarza Wita Stwosza, malowideł Wyspiańskiego, przejście się ładnym Starym Miastem oraz wejście do Wawelu. Sam rynek na Starym Mieście jest bardzo różnorodny kulturowo – widnieje na nim wymierne echa baroku i renesansu, co współcześnie jest bardzo rzadkim połączeniem – znacznie z reguły niszczono przedmiotów ze wcześniejszych epok, aby zastąpić je nowszymi. Kraków to jednak nie jedynie architektura – pod względem kulturowym nawet stanowi interesujące miejsce chociażby ze względu na mocne wpływy twórców modernistycznych, widocznych przykładowo w słynnej kawiarni „Jama Michalika”, w której da się do dziś zobaczyć dzieła twórców , jak również niebanalne wyposażenie. Wielbicielom muzyki , jak również teatru bezdyskusyjnie się nawet spodobają atrakcje, jakie zapewnia Kraków – oferta licznych koncertów oraz widowisk teatralnych i operowych na pewno jest w stanie wprawić w zachwyt każdą osobę ceniącą niezwykłe doznania estetyczne. Zwiedzanie Krakowa to w dwudziestym pierwszym wieku zdecydowanie obowiązkowy punkt dla osób uwielbiających kulturę , jak również miejscowe atrakcje dla turystów. W Krakowie można również podziwiać jedyne osiągalne w kraju dzieło Leonarda da Vinci – „Damę z łasiczką” , jak również stanąć w szranki z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również (poznaj szczegóły) oglądać dzieła Rembrandta i Petera Breughla. Dużo osób docenia też olśniewające dorożki oraz wielkie platany.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes