Podróż po Europie – Bruksela i Monachium

Bruksela posiada wiele wspaniałych atrakcji turystycznych, dlatego miasto to doskonale nadaje się zarówno na krótszy, jak również na dłuższy pobyt. W samym sercu miasta znajduje się Grand Place, o którym śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najładniejszych rynków Europy. Na placu znajduje się wspaniały, majestatyczny ratusz gotycki, a także Dom Króla i Katedra św. Michała i św. Guduli, w których można podziwiać przepiękne, zachwycające witraże. Ważnym symbolem miasta jest także Manneken Pis, czyli fontanna, która przedstawia figurę siusiającego chłopca.

Figurka ta często jest ubierana w różnorodne stroje związane z uroczystościami, które odbywają w Brukseli. Bruksela to nie tylko zabytki i ciekawe atrakcje, to także ważne symbole, z którymi można zidentyfikować miasto. Bruksela kojarzy nam się z koronkami, dobrą czekoladą oraz komiksami, w Brukseli warto także spróbować pysznego jedzenia oraz przejść się malowniczymi uliczkami. Bruksela jest również miastem zieleni, znajdują się tu wspaniałe parki oraz skwery, dlatego miłośnicy pięknych krajobrazów także znajdą tu coś dla siebie.

Monachium – miasto znajdujące się w południowych Niemczech, stolica Bawarii. Monachium zachwyca wyjątkową architekturą, na Starym Mieście możemy podziwiać trzy dawne bramy miejskie – Karistor, Isator oraz Sendlinger Tor, które są pozostałością po dawnych, średniowiecznych fortyfikacjach. Najsłynniejszą świątynią w Monachium jest Katedra Najświętszej Marii Panny, zaś najstarszym kościołem gotyckim Kościół św. Piotra.

Intrygujący wpis? Zatem z pewnością przypadnie Ci do gustu także informacja z serwisu (https://rd-car.pl/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Należy w niego kliknąć.

Warto zobaczyć również Kościół Ducha Świętego, Kościół św. Michała, Kościół św. Ludwika z pierwszej połowy XIX wieku, a także Nowy Ratusz, który jest pięknie zdobioną budowlą wykonaną w stylu neogotyckim. Monachium posiada wiele wspaniałych parków oraz terenów zielonych, słynnym ogrodem w Monachium jest Ogród Angielski, który jest największym śródmiejskim parkiem na świecie. W parku tym znajduje się jeden z większych ogrodów piwnych, a także słynna plaża naturystów.

Kiedy uznasz, że warto poznać więcej szczegółów powiązanych z omawianą tu problematyką, zerknij pod link (http://www.visaandwork.com/oswiadczenie-o-powierzeniu-wykonywania-pracy-cudzoziemcowi/) – w tamtym miejscu znajdziesz analogiczne zagadnienia.

W lecie można tu posłuchać muzyki granej na żywo. Park dostępny jest również dla rowerzystów. W Monachium ciekawymi atrakcjami turystycznymi są także Gliptoteka – muzeum sztuki starożytnej, Pałac Nymphenburg czy Alter Hof. Będąc w Monachium, niewątpliwie warto również spróbować tutejszych przysmaków i potraw. W Monachium nie będziemy mieć również problemów ze znalezieniem noclegu, ponieważ znajduje się tu rozległa oferta noclegowa – hotele, luksusowe apartamenty, motele i wiele innych.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes