Podróżowanie po Ameryce Północnej

Wybierając się do Ameryki Północnej, warto zwiedzić Nowy Jork, który jest jednym z najniezwyklejszych miejsc na świecie. Ta wspaniała metropolia zachwyci turystów licznymi atrakcjami w dziedzinie sztuki, kultury, a także mody. W Nowym Jorku znajdują się zachwycające drapacze chmur, szczególnie na Manhattanie, jednym z najwyższych jest Empire State Building, którego wysokość sięga niemalże 450 metrów, prócz tego warto zobaczyć New York Times Building, Trump World Tower czy Chrystler Building. To właśnie w Nowym Jorku znajduje się największy na świecie park miejski – Central Park, który istnieje od 1953 roku. W Central Parku możemy podziwiać cudowną faunę i florę, znajduje się tam przeszło 4 milinów drzew.

W miejscu tym można doskonale odpocząć od codziennego zgiełku i gwaru miasta. Jeżeli mamy ochotę zwiedzić muzea czy galerie sztuki, warto wybrać się do Metropolitan Muzeum Art, w którym możemy podziwiać miliony dzieł takich artystów, jak Rembrandt, Monet czy van Gogh. Żaden turysta nie może również pominąć zobaczenia Statuy Wolności, która jest najważniejszych znakiem rozpoznawczym Nowego Jorku i jego symbolem. Pomnik Statuy Wolności znajduje się na malowniczej Wyspie Wolności, jego konstrukcja pozwala na zwiedzenie pomnika aż do korony. Innym pięknym, zachwycającym symbolem Nowego Jorku jest także Most Brookliński, uznawany za jedną z najpiękniejszych konstrukcji na świecie.

Toronto to największe miasto w Kanadzie, które każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Do najważniejszych atrakcji tego miasta można zaliczyć Air Canada Center (arena hokejowa, w której odbywają się także liczne koncerty), wieża CN Tower, która sięga aż 553 metrów i jest jednym z najważniejszych miejsc w mieście, a także Wyspy Torontońskie, na których znajdują się liczne plaże, parki zabaw oraz największa w całej Ameryce Północnej dzielnica deptaków. Inne atrakcje Toronto to Królewskie Muzeum Ontario, Galeria Sztuki Ontario, Yorkville oraz wspaniały park wodny The Ontario Place (jeden z największych na świecie). W Toronto odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i imprez, do corocznych należą: Międzynarodowy festiwal filmów w Toronto, Narodowa Wystawa Kanadyjska, Parada Świętego Mikołaja, The Taste of the Danforth (festiwal kuchni oraz kultury greckiej) czy też Caribana (pochód karnawałowy, Festiwal Kultury Karaibskiej).

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, sprawdź na serwisie analogiczne informacje – z pewnością także okażą się dla Ciebie interesujące.

Toronto to miasto, które nigdy nie śpi, zarówno w dzień, jak i w nocy zachwyca swoją różnorodnością, kulturą oraz tętniącym życiem.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes