Podróżowanie po południowej części Europy

Barcelona to wspaniałe, zachwycające miasto, która uwodzi cudownymi krajobrazami i zachwyca oryginalną architekturą. Położona nad Morzem Śródziemnym obfituje w wiele wspaniałych plaż, na których można korzystać z ciepłej, słonecznej pogody. Symbolem Barcelony, i jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na całym świecie, jest Sagrada Familia – Świątynia Pokutna Świętej Rodziny zaprojektowana przez Gaudiego. Świątynia zachwyca wspaniałą architekturą, która wręcz zapiera dech w piersiach, jej fasada jest bogato zdobiona. Widać ją praktycznie z każdego miejsca w Barcelonie, jednak najlepiej zobaczyć ją z parku Guell, który także jest dziełem Gaudiego. Park Guell to najbardziej malowniczy park w Barcelonie inspirowany ogrodami angielskimi.

Znajdują się tu najróżniejsze rodzaje kwiatów i drzew, a także prawdziwe perełki architektury – figurki smoków, postacie mitycznych stworzeń czy wspaniałe mozaiki. Prócz tego w parku Guell znajduje się dawny dom Gaudiego, który obecnie został przerobiony na muzeum. Kompleks ten zachwyca swoją oryginalnością, kształtem oraz wspaniałymi kolorami, został wpisany na światową listę UNESCO. Warto przejść się również ulicą La Rambla, która zawsze tętni życiem. W okresie turystycznym spotkamy tu pełno muzyków, mimów, straganów z kwiatami i pamiątkami oraz sporo innych atrakcji. W Barcelonie koniecznie musimy również zobaczyć Stare Miasto, szczególnie jej gotycką część Barri Gotic. Nieodzownym elementem zwiedzania będzie również Palau Nacional i słynne kolorowe, śpiewające fontanny.

Mediolan to kolejne miasto południowej części Europy, które przyciąga wielu turystów. Słynie z bogatej, zróżnicowanej architektury, jest to także centrum kulturalne. W Mediolanie znajdziemy wiele ciekawych miejsc związanych z teatrem, sztuką czy też kulturą. Interesującym miejscem jest dzielnica Brrera, w której króluje artystyczna bohema. W Mediolanie znajduje się słynne muzeum sztuki – Pinacoteca di Brera, a także najbardziej znana opera na świecie – La Scali. W operze tej śpiewały największe, najznamienitsze sławy. W Mediolanie odbywają się liczne festiwale, koncerty i imprezy, Mediolan Mediolan (zobacz również wyjazd na mecz Inter Mediolan)st między innymi z targów mediolańskich oraz Milan Jazz Festiwal. Mediolan to także prawdziwa stolica mody, dlatego miłośnicy zakupów niewątpliwie znajdą tu coś dla siebie. Warto wybrać się między innymi do słynnej Dzielnicy Mody, w której znajdują się sklepy najbardziej ekskluzywnych marek, takich jak Prada, Versace, Armani czy Gucci.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes