Podstawowe zasady, według jakich funkcjonuje rynek firm budowlanych i inwestorów w Polsce.

Rynek usług budowlanych w przypadku obiektów przemysłowych, sportowych i użyteczności publicznej jest bardzo duży. W prawie wszystkich dużych i małych miejscowościach co chwilę pojawiają się nowe inwestycje, czy na rozbudowę szkoły, wystawienie basenu czy remont starego budynku biurowego.

Zależnie od zakresu robót do wykonania kontrakty takie są warte mniejsze lub większe pieniądze, ale w każdym przypadku stanowią łakomy kąsek dla firm zajmujących się takimi robotami. Szczególnie najróżniejsze zlecenia od instytucji cieszą się dużym wzięciem, bo z reguły

wieżowiec

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

są one odpowiednio płatne, a równocześnie sensowne do realizacji. Rzecz jasna przy tego rodzaju umowach najczęściej znajdują się także zapisy o umownych karach za opóźnienia przy wykonaniu, ale są one przeważnie znacznie mniej rygorystyczne, niż przy umowach podpisywanych z prywatnymi inwestorami.

Zajrzyj na moje hiperłącze – tam czeka na Ciebie następna dawka rewelacyjnych wpisów. Nie zwlekaj! Będzie fajnie, jeżeli zostawisz swą recenzję.

Oprócz tego często występującą praktyką wśród lokalnych firm budowlanych, choć oczywiście niekoniecznie legalną, jest dzielenie się przetargami, polega to na takim przygotowywaniu ofert, żeby wygrał ten z właścicieli firm, który powinien (sprawdź informacje).

Można oczywiście piętnować te praktyki, ale prawda będzie taka, że każdy będzie się chciał trzymać na rynku i mieć zlecenia, a współpraca z reguły lepiej się będzie opłacać, niż wyniszczająca konkurencja. Za to pryz prywatnych inwestorach sytuacja jest całkowicie odmienna, inne też przeważnie będą wymagania i oczekiwania. Jeśli przy publicznych zamówieniach w pierwszej kolejności będą się liczyć cena i czas realizacji, to przy kontraktach od prywatnych firm zdecydowanie bardziej liczyło się będzie doświadczenie i dobre wykonanie.

Firmy typu Silesia (odwiedź stronę www), mające duże doświadczenie w branży i wiele wykonanych projektów nie powinny się raczej niczego obawiać, mając odpowiednią renomę w swojej branży nie powinny narzekać na nowe zlecenia.

Podobnie przyciągające uwagę treści dotyczące nakreślanej tematyki przeczytasz tutaj – zobacz więcej w tym artykule (https://www.nieruchomosci.dominplus.pl/nieruchomosc/2076/mieszkanie-torun-starowka-sprzedaz). Zbadasz tę sprawę pod innym kątem.

Zupełnie odmiennie będzie wyglądać sytuacja z nowymi przedsiębiorcami, którzy chcieliby zacząć funkcjonować na tym rynku. Na początku mogą oni mieć pewne problemy ze znalezieniem pierwszych zleceń, lecz jeśli uda im się przetrwać pierwszy okres, to powinny dać sobie radę.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes