Podstawowe zasady wyboru sali na zorganizowanie konferencji lub szkolenia

Jeśli w jakiejś firmie zapadnie decyzja o organizacji konferencji, to parę osób będzie miało sporo pracy w okresie przygotowań. Zwłaszcza jeżeli do tej pory nic takiego nie robili, bo organizacja tego typu wydarzenia to niekiedy ogrom spraw do przypilnowania. Najbardziej istotną z nich jest znalezienie miejsca, w którym konferencja zostanie zorganizowana. Jeśli w firmowej siedzibie znajdzie się odpowiednia sala, na jakiej można to będzie wszystko zorganizować, to można to będzie wykorzystać, ograniczając sporo wydatków. Jednak dość często takiej możliwości nie będzie, czy to z powodu miejsca, czy innych rzeczy, i wtedy trzeba jaką salę po prostu poszukać. Lecz żeby się można było wziąć za to, to w pierwszej kolejności należy określić ilość zaproszonych gości, i dopiero wtedy zaczynać szukanie (dowiedź się więcej). Sala konferencyjna Koszalin nie powinna być za duża, bo ciężko może wtedy być z atmosferą. Nie może być także zbyt mała, oczekiwanie na to, że niektórzy z zaproszonych goście nie dojadą i wystarczy miejsca jest bardzo niebezpiecznym posunięciem.

sala

Autor: Jason Wohlford
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna trudno będzie zawsze dokładnie określić pojemność sali, więc zapewne jakaś ilość wolnych miejsc będzie, ważne jest to, aby nie było to więcej niż połowa. Następną istotną rzeczą jest lokalizacja, bo od tego zależeć będzie konieczność zorganizowania jakiegoś dojazdu. Jeśli ktoś się zdecyduje na sale konferencyjne Legnica w samym centrum, to duża część zaproszonych powinna bez większego problemu dojechać tam sama . Jednak jeżeli miejscem takiego wydarzenia będzie położony gdzieś daleko, wygodny hotel, to o odpowiednim autokarze pewnie również będzie trzeba pomyśleć.

Obowiązkowo trzeba podczas wyboru dobrze się przyglądnąć proponowanemu w cenie wynajęcia wyposażeniu. Istotne, żeby były dostępne wszystkie przydatne sprzęty i urządzenia, czyli przede wszystkim sprzęt nagłośnieniowy, tablice i rzutniki.

Jeżeli zainteresowały Cię treści w tym tekście, to doczytaj i sprawdź (www.hotelmikolajki.pl/biznes/sale-konferencyjne) następne tematy na następnej witrynie, która znajduje się pod tym linkiem.

Jeżeli konferencja trwałaby nieco dłużej, to należy także zadbać o jakiś katering. Mogą to być posiłki oferowane przez firmę wynajmującą, a można również zamówić kogoś, kto dostarczy je o odpowiedniej porze.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes