Polowanie na niezwykłe przedmioty czyli co oryginalnego można znaleźć u mistrzów stolarstwa w małych miasteczkach.

Często przejeżdżając przez różne miasteczka można zobaczyć przy drodze powystawiane różne przedmioty i figurki z drewna. Są one przeważnie dziełem któregoś z lokalnych stolarzy, który takim sposobem chce skusić przejeżdżających kierowców do kupna swoich wyrobów. Jeżeli ktoś lubi takie rzeczy, to warto czasami stanąć i oglądnąć, co ciekawego tam się znajduje, bo niekiedy można natrafić na prawdziwe skarby.

Tacy rzemieślnicy, a często stwierdzić wręcz można artyści, przeważnie zajmują się wykonywanie tych wszystkich rzeczy nie tylko z tego, że będzie to zawodem który wykonują, ale również z pasji. I pasja taka właśnie daje im pomysły, jakie powodują, że przypadkowi kierowcy parkują na poboczach, aby wejść do warsztatu (zobacz sklepmardrew.pl) i coś niezwykłego ze sobą zabrać do domu . Rzecz jasna spora część tego typu stolarzy to ludzie robiący takie same rzeczy, jak wszyscy inni z tej branży. Lecz czasami można będzie kupić takie niezwykłości, że człowiekowi jest żal, że nie ma na tyle miejsca aby to wszystko pomieścić.

skrzynia

Autor: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations

Najczęściej stolarza – artystę można poznać również po tym, że zwykłe rzeczy, które na co dzień wykonuje, wyglądają znacznie ciekawiej, niż u innych. Nawet tak zwykłe i często zamawiane wiaty drewniane przez jedną osobę po prostu będą zrobione, bez żadnych szaleństw, a przez inną zbudowane w taki sposób, że konstrukcje te są nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. Liczyć się tu będzie nie tylko dokładne i staranne zrobienie, lecz także pomysł na konstrukcję, aby dobrze wyglądała.

Następnym przykładem będzie klatka na drób. W najprostszej wersji będzie to zwykła drewniana skrzynia z drzwiczkami zrobionymi z siatki . Lecz dodanie stylowego daszku, dołożenie kilku ozdobnych listewek i wykonanie całej konstrukcji z ładnie wykończonych desek powodują, że taka klatka zupełnie inaczej się prezentuje. Takie przykłady można by mnożyć w nieskończoność, tak czy inaczej jeśli tylko ktoś będzie miał okazję zajrzeć do któregoś z takich ukrytych warsztatów, to z pewnością coś przywiezie stamtąd na pamiątkę.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes