Tag Archives: pomieszczenia

Na co zwracać uwagę dobierając farbę do drewna? Jaka musi być? Jakie cechy powinna mieć?

Jak chodzi o farby do drewna, to najczęściej spotkać się jesteśmy w stanie z ich trzema rodzajami, czyli farbami akrylowymi, alkidowymi i kredowymi. Te dwie pierwsze są najbardziej znane, trzeci typ natomiast spotykany jest przeważnie tylko w specjalistycznych sklepach, a nie w marketach budowlanych.

Nowinki XXI wieku – czy inteligentny dom będzie czymś zwyczajnym za 20 lub 30 lat?

W czasach, gdy, w których w Polsce komunizm z wolna chylił się ku schyłkowi, a nasz ustrój budowlany kojarzył się z „przodownikami pracy” budującymi bloki z ogromnej płyty, za oceanem naukowcy zachęceni elektronicznym nadzorem nad produkcją w wytwórniach skonstruowali tzw. inteligentny budynek.

Szkło lakierowane prezentuje się bardzo gustownie

W różnych miejscach mamy możliwość zastosować szkło

Gdy chcemy, aby wnętrze naszego domu przedstawiało się elegancko oraz było funkcjonalne, to powinniśmy się zastanowić, gdzie powinniśmy zastosować szkło. Okazuje się być ono obecnie zrobione w taki sposób, że pomimo swojego delikatnego wyglądu będzie niesamowicie wytrzymałe, więc może mieć naprawdę dużo zastosowań.

Granit ma okazję być wykorzystywany w domu

Czy rozmyślaliśmy już z czego zrobimy parapety i blaty?

Czy warto zdecydować się na wytrzymałe drzwi wewnętrzne?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko harmonizować z aranżacją pomieszczenia, ale także być funkcjonalne. Jak nabyć idealny model?
Najważniejsze jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego oraz wybór właściwej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Rozmaite drzwi do mieszkań

Drzwi wewnętrzne, jak sama ich nazwa podpowiada, umieszczane są wewnątrz domu czy mieszkania. Ich podstawowym zadaniem jest izolowanie pomieszczeń od siebie. Czasami jednak potrzebny jest w nich dodatkowy zatrzask lub innego rodzaju zabezpieczenie. Zdarza się także tak, że nietypowa forma pomieszczenia wymaga nietypowych drzwi. Tak jest między innymi w przypadku wnętrz znajdujących się na poddaszu, do których prowadzą wąskie schody lub drabina.

Co zrobić, aby wnętrze było stylowe, jak też funkcjonalne? Rozwiązania, jakie dają korzyści przez długi czas

Wykończenie wnętrz ma niezmiernie istotne znaczenie dla żywotności budynku i komfortu wszystkich domowników. Kiedy pragniemy, aby wnętrza charakteryzowały się wysokim standardem powinniśmy wybrać wyposażenie wysokiej jakości. Bardzo ważną rolę odgrywają podłogi i ściany, które muszą być niezmiernie wytrwałe na niebezpieczne czynniki biologiczne.