Pomysł na działalność – budowa hal produkcyjnych pod najem

hala przemysłowa
Jeżeli szukasz pomysłu na działalność, chcesz zainwestować kapitał w ciekawy sposób oraz obawiasz się ryzyka – ten tekst na pewno powstał dla Ciebie. Napisałem go z myślą o osobach, które dysponując odpowiednimi środkami szukają pomysłu na inwestycje ze znaczną stopą zwrotu, bezpiecznego a także przetestowanego w pozostałych państwach Wspólnoty Europejskiej. Mam dla nich wyjście – wybudowanie hali produkcyjnej pod dzierżawę.

hala produkcyjna
Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Po wejściu Polski do WE nasze granice zostały otwarte dla zachodnich przedsiębiorców. Dosyć wielu z nich zadecydowało przenieść swój zakład produkcyjny do Polski.

Przedsiębiorstwa te działają na zasadzie wynajmowania magazynów, hal produkcyjnych. Poszukują lokali o wielkich powierzchniach, często z zapleczem sanitarnym itd. Lokata w hale przemysłowe może być więc strzałem w dychę (więcej o halach produkcyjnych). W naszym kraju powstają całe strefy ekonomiczno-handlowe bądź stricte przemysłowe. Tytuł własności gruntu w sąsiedztwie rozwijających się przedsiębiorców zagwarantuje nam nie wyłącznie stałych najemców, lecz także efektywne wykorzystanie ziemi.

Analizy pokazują, że zainteresowanie tego rodzaju usługami jest nadzwyczaj duże oraz nieustająco rośnie. Nie potrzeba wiele, by stać się konkurencyjnym na owym rynku. Warto jednakże zadbać o zasadnicze funkcjonalności konkretnej hali przemysłowej a także infrastrukturę działki – sąsiedztwo drogi, podłączenia elektryczne itd.

Ile kosztuje pobudowanie hali na najem? Koszta są oczywiście zróżnicowane, natomiast warunkiem ostatecznym będzie niewątpliwie wielkość danej hali (więcej o projektowaniu hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w zestawieniu z lokalizacją jak też zasadniczymi funkcjonalnościami zależy ostateczny koszt budowy. Wygląd samego wykonania ma mniejsze znaczenie, niemniej jednak użycie godziwych surowców jak też troska o detale będą dodatkowymi zaletami za dzierżawą właśnie naszego obiektu.

hala
Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com

Ocenia się, iż koszta postawienia hali o rozmiarach 10 m x 25 m x 5 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 270 do 340 tys.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na omawiany temat, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny (waliduda.pl/).

złotych (sprawdź ceny hali stalowej). Szacując, że średni koszt wynajmu podobnego obiektu to w przybliżeniu 10 tys. zł, koszta ulokowanego kapitału zwrócą się po blisko 3 latach.

Właściciele mniejszych rozmiarów hal przemysłowych mogą liczyć na czynsz na pułapie paru tys. złotych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes