Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia bardzo duża wygoda w życiu codziennym

samochód
Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia ogromna wygoda w codziennym życiu. Lecz będzie się to wiązać także z pewną ilością obowiązków, jakich nie należy zaniedbywać gdyż konsekwencje tego będą niekiedy przykre. Pierwszym z takich obowiązków jest przypilnowanie należytego stanu technicznego samochodu. Każdy pojazd żeby móc jeździć po naszych drogach musi mieć dobry stan techniczny, a potwierdzeniem tego będzie wykonywane co roku techniczne badanie.

samochód
Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda niesprawnym samochodem będzie po prostu niebezpieczna, naraża kierowcę, pasażerów i pozostałych członków ruchu na wypadki, a w przypadku kontroli służby drogowe mogą zatrzymać dokumenty pojazdu.

Następną sprawą, o jakiej każdy kierowca powinien zapamiętać, jest obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Jest ono zawierane na czas jednego roku i po zakończeniu tego okresu, bez żadnych przerw musi być zapłacona następna polisa. Za brak ubezpieczenia mogą grozić kary finansowe które nie należą do najniższych, ale bardzo duże kłopoty pojawią się, kiedy kierujący spowoduje pojazdem bez ważnego ubezpieczenia drobną stłuczkę lub poważny wypadek.

Ubezpieczenia komunikacyjne – – nie chronią wprawdzie przed kolizją czy uszkodzeniem auta, ponieważ przeważnie jest to wina błędów człowieka lub losowych wydarzeń, ale mogą bardzo pomóc w sytuacji awaryjnej. Ubezpieczenie OC chroni

samochód
Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com

ofiary wypadków, gwarantując naprawienie pojazdu, lecz również pomoc w czasie samego zdarzenia. Żeby podróżowanie było bezpieczniejsze należy zadbać także o ochronę sprawcy.

Tu doskonale sprawdzić się mogą ubezpieczenia AC, dzięki którym przy kolizji z własnej winy dostanie się jakieś odszkodowanie, lecz zakres ich obejmuje również dość często kradzież samochodu lub zniszczenia na parkingu. Warto również pomyśleć o pakiecie assistance, jego koszt nie jest duży, a korzyści mogą być bardzo duże. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia bezpłatne wsparcie przy zepsuciu pojazdu, wyładowaniu akumulatora czy też zgubienia kluczyków. Warto pamiętać o zakupie ubezpieczenia, ponieważ przez to nasze podróżowanie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes