Posiadasz swój dom? Zainwestuj w ocieplenie!

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego domu, jesteś w niezwykle komfortowej sytuacji. Trudy budowy masz już dawno za sobą, nadchodzi wiosna i można radować się z własnego, przydomowego ogródka. Lecz ciepły czas należy również przeznaczyć na inwestycje. Jeżeli bowiem mieszkasz w wiekowym budynku, sporządzonym jeszcze w czasach, gdy najnowsze technologie nie były nikomu znajome, prawdopodobne że nie jest ono wystarczająco ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto parę rzeczy o które należy zadbać, aby zimą zaoszczędzić znaczne sumy.

ocieplanie domu

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nikt nie wiedział o prawidłowej izolacji termicznej. Ściany twego domu mogą posiadać liczne, niedostrzegalne gołym okiem szczeliny, które wypuszczają cieple powietrze, inicjując oziębienie mieszkania. W czasie zimowym borykasz się ze znacznymi kosztami za opał? Czas z tym coś zrobić! Zanim sklejka elewacyjna zostanie użyta, odizoluj swoje domostwo od środka (zerknij tu). Aktualnie mamy do wyboru wszelkiego rodzaju nowoczesne materiały i pianki, które naniesione na ścianę, nie dopuszczają do wychładzania się pomieszczenia. Są do tego na tyle skuteczne, że pozwalają oddychać naszym powierzchniom, z tego powodu nie musisz obawiać się ewentualnego grzyba.

Następnym ważnym elementem jest wymiana okien na bardziej ekonomiczne. Najtańszą ze sprawdzonych metod będzie zastosowanie zrobionych z PCV zamiast tradycyjnych, drewnianych materiałów, które nie zawsze są szczelne. Jeśli masz kilkudziesięcioletnie okna, zapewne nie raz w mroźne wieczory czułeś chłodny powiew przechodzący przez nie. Z oknami plastykowymi nie musisz się tego bać, odizolują cię całkowicie od jakichkolwiek zmian temperatury, a poza tym wbudowane nakładki zapewnią mikroklimat, który pozwoli na niezbędną cyrkulację powietrza, także gdy nie otwierasz okien zbyt często.

Ostatnim działaniem powinna być izolacja zewnętrzna, do której niezbędna nam będzie sklejka elewacyjna.

Jeśli chcesz przeczytać większą ilość informacji na ten temat, to sprawdź ten link – jest tutaj bardzo świeża treść (http://www.ingas.pl/) odnośnie opisywanej problematyki.

Dzięki innowacyjnym modelom, możemy zapewnić sobie niepowtarzalny wygląd naszego domostwa. Mamy do wyboru dziesiątki tysięcy modeli w przeróżnych opcjach koloru i innych strukturach. Możesz zamontować piękne, przypominające dąb listwy, lub jasną, przyjazną sosnę. Wystarczy tylko wpisać do przeglądarki frazę „sklejka elewacyjna” a wyświetli ci się wielostronicowa lista producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna własnościowego domu jest niezwykle istotna. Jeśli przeraża cię inwestycja, której należy się podjąć aby jej dokonać, podziel sobie ten wydatek na etapy. Możesz spodziewać się, że wszystkie opłaty zwrócą ci się z nadwyżką w okresie grzewczym.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes