potrzeba nauczyć siebie i swoje dzieci wypoczywać! O roli odpoczynku w dzisiejszym świecie.

relaks
W przeciągu ostatnich kilkunastu lat sposób życia ludzi uległ poważnej zmianie. Praca zawodowa stanowi najważniejszy element naszej codzienności. Tempo dzisiejszej egzystencji i nasilona potrzeba konsumpcji sprawiają, że w hierarchii ludzkich marzeń bezpieczna i dobrze płatna posada znajduje się na wyższej pozycji niż rodzina.

dzieci
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz ogniska domowego ludzie skupieni na rozwoju zawodowym rezygnują również ze swoich hobby. Wdrapywanie się po stopniach kariery obliguje do wyrzeczeń. Przy absolutnym zaangażowaniu w pracę nie ma miejsca na pasje i pozostałe aktywności pozazawodowe.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na omawiany w tym wpisie temat, to zobacz tutaj bez ociągania uzupełniające informacje (https://www.saleweselne.com/kameralne/).

Kolejną ofiarą wyścigu za awansem jest nasz wolny czas. Ludzie zawaleni obowiązkami zatracają umiejętność skutecznego relaksu. Stan ten stanowi idealny przykład błędnego koła. Przeciążony pracownik, który nie ma szansy na rekreację jest mniej wydajny i wolniej realizuje zlecenia. Potrzebuje zatem więcej czasu na spełnienie zadań i nierzadko zamiast wypoczywać zostaje w zakładzie pracy po godzinach. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten styl życia stanie się udziałem naszych dzieci, a dzieci nie cierpią już z powodu obtartych kolan czy wszechobecnych siniaków, ale przez wady wzroku i postawy nabyte podczas ciągłego siedzenia przed monitorem. Inną sprawą pozostaje coraz powszechniejsza wśród najmłodszych nadwaga. My jesteśmy odpowiedzialni za stan zdrowia i jakość późniejszego życia naszych pociech – .

Z tego też powodu powinniśmy pokazywać im, jak bardzo konieczny jest właściwy wypoczynek i jak wiele dobrego może zdziałać dla nas sport. Oczywiście nie mówimy tu o uprawianiu czasochłonnych dyscyplin sportowych, ale o częstej dawce zdrowego ruchu. Nasza postawa do tej materii na pewno będzie inspiracją dla dzieciaków.

Naprawdę spodobał Ci się nasz temat? Bardzo nas to raduje. W takim razie zachęcamy do kolejnych newsów – po prostu wejdź w link do źródła.

Już od wczesnych lat możemy przyzwyczajać je do aktywności fizycznej. Dziecięce wózki turystyczne pozwolą na zabieranie najmłodszych na wyprawy po okolicy i uprzyjemnią dalekie podróże. Być może dzięki temu nasz szkrab w przyszłości zamarzy o butach Rock Pillars, a nie o kolejnej grze na konsolę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes