Stawiasz swój dom? Zorientuj się w rodzajach pokryć dachowych

Budowanie własnego domu to czas, kiedy będzie stało przed nami wiele dylematów. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, jakie nie tylko mają wpływ na wygląd budynku, ale również mają bezapelacyjny związek z utrzymywaniem ciepła lub przytłumianiem hałasów pochodzących z zewnątrz. Aby zdecydować się na najlepsze pokrycie, warto jest precyzyjniej poznać ich rodzaje.

profesjonalne obróbki blacharskie we Wrocławiu

Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Niezwykle wytrzymałym typem pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Niestraszne jej zmiany temperatury ani ogień, ale to nie wyłączne jej plusy. Dachówki ceramiczne są wyjątkowo trwałe, a nawet, jeśli jedna z części ulegnie zniszczeniu, możesz bez kłopotu wymienić konkretny fragment. Dachówka tego typu nie przepuszcza dźwięków z zewnątrz oraz można ją stosować nawet na szczególnie skomplikowanym kształcie dachu. Pamiętaj jednak, że to nade wszystko proste formy są najelegantsze, dlatego nie staraj się wydziwiać, lecz już na początku zatroszcz się o gustowny wygląd swojego domu, tym bardziej, iż dachówki ceramiczne to bogaty wybór wzorów i kolorów.

Wybierając dachówki ceramiczne można też spodziewać się idealnej wentylacji dachu.

Ciekawią Cię prezentowane dane? Wejdź na nowy materiał (https://ekurtyny.pl/pol_m_Kurtyny-PCV-wg-zastosowania_Kurtyny-dzwiekoszczelne-211.html) a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Za te plusy należy trochę zapłacić, ale jest to inwestycja, która się opłaca. Drugim typem pokrycia dachowego są dachówki cementowe, zwane inaczej betonowymi. Są tańsze, ale wymagają użycia wielu elementów dodatkowych – czytaj więcej. Posiadają jednak też wiele dobrych stron, tak jak wcześniejszy typ dachówek są odporne, proste w naprawie oraz dobrze tłumią hałasy. W dalszej kolejności trzeba wymienić blachy dachowe, które wyróżnia przede wszystkim nieprzepuszczalność oraz trwałość.

Oprócz tego są elastyczne i lekkie, a także ucieszysz się z ich małej ceny. Należy pamiętać o mocnych połączeniach określonych elementów blachy, by do środka domu nie dostawała się woda. Ostatnim typem pokryć dachowych, jakie będą tutaj wyróżnione, jest papa – (propozycje). Jest dość tania, ale należy ją konserwować raz na parę lat, dlatego lepiej jest ją użyć wyłącznie jako pokrycie tymczasowe, nie na stałe, ponieważ nie spisze się tak, jak tego wymagasz.

Jeśli zatem i ty stoisz przed wyzwaniem wybrania pokrycia dachowego, powinieneś kierować się zarówno względami technicznymi, jak i kwestiami estetyki. Tylko wtedy podejmiesz właściwą decyzję, z której będziesz w pełni zadowolony.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes