Pozyskiwanie informacji

biznes, narada
Dziesięciolecia rozwijania się przemysłu spowodowały, że w wielu gałęziach przemysłu wzrosła również konkurencja i potrzeba jej badania. Obecnie tworzy się nowe podmioty gospodarcze, które odpowiedzialne są za wyszukiwanie wielu tajnych informacji i sprzedanie ich firmie konkurencyjnej. Przez to dział marketingu lub produkcji dowie się o tym, jak zaszkodzić konkurencji. Podmiot tego typu to tzw. wywiadownia gospodarcza.

Spotkania biznesowe
Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy, jakie zgaszają się do takich wywiadowni potrzebują kupić złożone raporty handlowe, tyczące tego, jak dana firma działa . Za pomocą takich danych można nierzadko obniżyć efeadwokatem (zobacz idź do serwisu)pracy konkurencji albo też skopiować pewne rozwiązania i podwyższyć swoją sprzedaż.

Wywiadownie tego typu powszechne są od wielu lat. Sprzedawanie informacji gospodarczych o innych firmach zwiększyło się wraz z rozwojem przemysłu w dziewiętnastym wieku. Na początku stworzył tego tupu biuro Eugene–François Vidocq. Mężczyzna ten sam kiedyś był przestępcą. Aktualnie pole działania takiej firmy jest bardzo szeroki. Przygotowany raport powinien zawierać nie tylko adres i telefon, czy historię oraz zakres świadczonych usług, ale również wiadomości o kontrahentach czy wypłacalności itp. Jakościowe wywiadownie gospodarcze http://kancelaria-juszczak.pl/specjalizacje/prawo-gospodarcze-i-prawo-spolek podejmują różne działania, które jednak muszą być legalne. Od czasu do czasu jednak zdarza się, że nieuczciwa konkurencja nie korzysta tylko z dobrowolnie dostępnych informacji, ale rozpoczyna działać o charakterze szpiegostwa gospodarczego. Termin ten nie bez przyczyny kojarzy się z wojskowymi służbami, bowiem podobnie jak w służbach wojskowych usiłuję się zdobyć za wszelką cenę ważne informacje o innych firmach, ich technologiach produkcji i nowych rozwiązaniach technicznych. Wiąże się z tym wiele zagrożeń.

Bogate firmy dają pokaźne sumy na sprawdzanie czy np. nie założony jest gdzieś podsłuch itp. Po drugiej stronie natomiast możemy znaleźć przedsiębiorstwa, które przeznaczają dużo pieniędzy na podkładanie takich podsłuchów. Należy pamiętać, że tego typu działania są ścigane przez policję i grożą za nie ogromne kary, nie tylko finansowe.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes