Praca zagranicą – warto szukać?

Gazeta.ie
Na rynku pracy jest coraz ciężej i wiedzą o tym nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Dobrze stworzone CV to konieczność, ale nie musi wystarczyć. Szefowie stawiają bardzo często na zawodowe przygotowanie, więc to nie wybór studiów jest kłopotem.

Kilka lat temu jedynym wyjściem dla poszukujących zatrudnienia była praca za granicą. Chwilę po zdaniu matury, bez przygotowanie, całe rzesze młodych osób wyjechało do Irlandii szukać pracy, podziwiając cliffs od moher. Z reguły pracowali fizycznie w fabrykach, w magazynach, a dziewczyny pracowały w kuchniach i hotelach. Teraz wszystko się zmieniło.

W dzisiejszych czasach w Angli i Irlandii trudniej dostać pracę, mimo że i tak jest jej więcej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii spotkało część Polaków i zmusiło ich do powrotu. Warto pamiętać, że zagraniczna praca to nie tylko tymczasowe fuchy. Zapominamy, że to propozycja przede wszystkim dla wykształconych, żądnych doświadczenia i wiedzy. absolwenci wyższych uczelni coraz częściej szukają pracy w Irlandii i Wielkiej Brytanii, odnosząc sukces.

Praca w Google i w agencji marketingowejDobra autoreklama i zaawansowany angielski i świetnie napisany list motywacyjny po angielsku umożliwiają otrzymanie pracy. Placówka Google w stolicy irlandzkiej często zatrudnia Polaków, a wynagrodzenie jest na tyle kuszące, że zdolni ludzie bez mrugnięcia okiem uciekają z Polski. Podobnie jest w brytyjskich agencjach marketingowych. Polscy specjaliści są tam doceniani, a kwalifikacje, które otrzymują ułatwiają pracę w największych firmach w naszym kraju.

Czy po przestudiowaniu prezentowanego tekstu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (http://www.workservice.pl/praca/chlebnia/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu świeże dane.

Jak żyć zagranicą?W Irlandii ciągle przebywa wielu Polaków. zatrudnianie cudzoziemców mają tego po dziurki w nosye, chociaż są też tacy, którzy uważają nas za świetnych specjalistów. Za pewne to nie jest literackie życie na emigracji. Są polskie restauracje, sklepy, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. Poza tym są też pomocne biura, które pomagają Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają formalności.

Polacy mieszkający tam na stałe tworzą całe grupy także w Sieci. Gromadnie wybierają szkoły dla dzieci, doradzają sobie w mieszkaniu z dala od rodzin.

Gazeta.ie
Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes