Tag Archives: pracodawca

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie grozi istotnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam grozić grzywna finansowa, ograniczenie wolności, oraz także zabranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Do tego za nielegalne, pirackie oprogramowanie zdoła grozić też zarekwirowanie każdych narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne itd., i także zapłata zadośćuczynienia.

Trudne, pierwsze kroki na rynku pracy- pomoc biura rachunkowego i porady prawne

Rozpoczynając pierwszą pracę czasami można spotkać się z kłopotami, związanymi z wypełnianiem dokumentów podatkowych albo z kwestiami prawnymi naszej umowy. W tego typu przypadkach możemy skorzystać z usług osób, które pomogą rozwiązać zaistniałe problemy.

Protokół przekazania urządzeń do roboty jest niesamowicie istotny

Wyposażenie miejsca pracy okazuje się być bardzo istotne

Jak przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku ukazuje się coraz więcej korporacji ukierunkowanych na dobrze wykwalifikowanego pracownika. postanawiają uzupełnić swoje systemy o pakiety ocen pracowniczych , które mogą podsumować zdolność produkcyjną w danym kwartale czy miesiącu. Stosuje się je w celu wyeliminowania słabych jednostek, lub likwidowania kłopotów firmy.

Jak zaplanować zmianę pracy, najlepsze sposoby i metody na poszukiwania nowego zajęcia.

W pewnym momencie kariery zawodowej wiele osób podejmuje decyzję o zmianie pracy, lecz w wielu regionach kraju i zawodach nie jest łatwe jej znalezienie. W największych miejscowościach takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa z ofertami pracy przeważnie nie będzie problemów, jeśli tylko ktoś będzie miał chęci, to na pewno coś znajdzie. Jednak w innych rejonach kraju już tak prosto nie jest, zwłaszcza jeśli w okolicy nie będzie żadnych większych fabryk i zakładów mogących dawać pracę.

Bieżące propozycje w Polsce, odwołujące się do pracy wykonywanej w biurze.

Osoby zainteresowane tego typu ofertami pracy jak aktualne oferty w Polsce, odnoszące się do pracy biurowej nie będą mieć kłopotów z tym, by odnaleźć coś dokładnie pod swoje oczekiwania. Tym bardziej, jeżeli posiada się już jakiekolwiek doświadczenie zawodowe w tym obszarze, gdyż w okresie jesienno zimowym da się znaleźć sporo z takich opcji.

Swoich ludzi należy skutecznie zmotywować do pracy!

Niestety niektórzy z przedsiębiorców myślą, iż w sumie nie ma żadnego sensu motywować swoich pracowników – po co, w końcu im płacą: właśnie tak rozumuje niemała część polskich przedsiębiorców. Jednakże fakty są takie, że własnych pracowników i tak należy efektywnie zmotywować. W jaki sposób? No cóż, to zależy w sumie od typu biznesu. Z pewnością japońskie sposoby, na przykład metoda kaizen, mogą dać całkiem dużo. To w sumie mocno interesujące, iż generalnie Azja jest takim kontynentem, w którym ludzie ciężko pracują.