Tag Archives: pracodawca

Swoich ludzi należy skutecznie zmotywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy przedsiębiorcy uważają, iż w sumie nie ma większego sensu motywować swoich pracowników – po co, w końcu im płacą: właśnie tak rozumuje niemała część polskich przedsiębiorców. Jednakowoż rzeczywistość jest taka, że swoich pracowników tak czy siak trzeba skutecznie motywować. Jak? No cóż, to zależy tak naprawdę od rodzaju biznesu. Na pewno azjatyckie sposoby, np. metoda kaizen, mogą dać całkiem sporo. To w sumie mocno ciekawe, iż w zasadzie Azja to taki kontynent, w którym ludzie wytrwale pracują.

Interesujące oferty pracy dla każdego na atrakcyjnych serwisach ogłoszeniowych

Jeszcze parę lat temu ogłoszenia o pracę wolno było znaleźć wyłącznie w gazetach. Szukając pracy częstokroć przeglądało się właśnie takie gazety z ogłoszeniami, samodzielnie chodziło się po różnych miejscach pracy zostawiając CV, wyszukiwało się pracy poprzez znajomych… W dzisiejszych czasach właściwie każda osoba, jaka szuka pracy posługuje się w zasadzie Netem, bowiem to właśnie tam możemy odkryć różnorodne oferty pracy zabrze, Warszawa, Kraków i tak dalej.

Protokół przekazania urządzeń do roboty jest niesamowicie istotny

Protokół przekazania będzie przeważnie zatwierdzany przez pracownika

Jak przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku ukazuje się coraz większa ilość firm chcących inwestować w wykwalifikowanego pracownika. postanawiają uzupełnić swoje systemy o pakiety ocen pracowniczych , które mogą podsumować wydajność w danym kwartale czy miesiącu. korzysta się z nich w celu usunięcia najsłabszego ogniwa, lub likwidowania problemu przedsiębiorstwa.

Trudne, pierwsze kroki na rynku pracy- pomoc biura rachunkowego i porady prawne

Zaczynając pierwszą pracę niekiedy możemy spotkać się z kłopotami, związanymi z uzupełnianiem druków podatkowych bądź z kwestiami prawnymi podpisanej umowy. W takich przypadkach można skorzystać z usług osób, które mogą nam pomóc rozwiązać zaistniałe problemy.

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi istotnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam zagrażać grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, i także zabranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Co więcej za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić także zarekwirowanie wszystkich narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne i tak dalej., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

Ważne dla każdego pracownika informacje o likwidacji działalności gospodarczej

Podmioty gospodarcze prowadzące własną działalność muszą znać wszystkie ważne wymogi tego procesu. Najczęściej są one zmuszone zamknąć własną firmę, a powody mogą być różne. Jaki jest ten krok oraz czy bez wątpienia trzeba go podejmować?