Tag Archives: pracodawca

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie grozi istotnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie zdoła nam grozić grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, a także odebranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Mało tego za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić też zarekwirowanie wszystkich narzędzi przestępstwa, takich jak na przykład pecety, laptopy, płyty główne itp., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

Praca kontraktowa to interesujące rozwiązanie

Rekrutacja menedżerów dzieje się ściśle ustalonymi etapami. Są takie etaty zatrudnienia, na których ma szansę się właściwie odnaleźć każdy, a co się z tym wiąże, nie oczekują one jakiegoś trudnego szkolenia, albo wymagającej rekrutacji. Mimo wszystko im ważniejsze stanowisko w zakładzie ma ktoś posiadać, im więcej będzie zależało od jego zdecydowania, tym mocniej wymagająca będzie taka rekrutacja, a od danego chętnego wymaga się znacznie więcej.

Bieżące propozycje w Polsce, odwołujące się do pracy wykonywanej w biurze.

Osoby zainteresowane takimi propozycjami pracy jak bieżące oferty w Polsce, odnoszące się do pracy biurowej nie będą mieć kłopotów z tym, żeby znaleźć coś bezpośrednio pod swoje oczekiwania. Tym bardziej, jeżeli ma się już jakieś doświadczenie pracownicze w takim obszarze, bo w czasie jesienno zimowym można wyszukać sporo z tych opcji.

Ważne dla każdego pracownika informacje o likwidacji działalności gospodarczej

Podmioty gospodarcze prowadzące własną działalność muszą znać wszystkie istotne wytyczne tego procesu. Nierzadko są one zmuszone zamknąć swoją firmę, natomiast powody bywają różne. Jaki jest ten krok i czy z pewnością trzeba go podejmować?

Interesujące oferty pracy dla każdego na atrakcyjnych serwisach ogłoszeniowych

Jeszcze kilka lat temu ogłoszenia o pracę wolno było odszukać jedynie w gazetach. Szukając pracy nieraz przeglądało się właśnie takie gazety z ogłoszeniami, samodzielnie chodziło się po rozmaitych miejscach pracy zostawiając CV, szukało się pracy poprzez znajomych… Obecnie właściwie każda osoba, jaka poszukuje pracy posługuje się zasadniczo Netem, ponieważ to właśnie tam zdołamy znaleźć rozliczne oferty pracy zabrze, Warszawa, Kraków itp.

Zobowiązania pracodawcy wobec pracownika

W swojej pracy czujesz się bezpieczny i dowartościowany. Dostajesz wysokie, możesz liczyć na regularnie opłacany ZUS oraz należytą opiekę medyczną. Pracodawca zdaje sobie sprawę z faktu, że chcesz być również rodzicem, więc bez problemu łączysz karierę zawodową z życiem rodzinnym. Bajka?

Swoich ludzi należy skutecznie zmotywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy przedsiębiorcy uważają, iż w sumie nie ma większego sensu motywować swoich pracowników – po co, w końcu im płacą: właśnie tak rozumuje niemała część polskich przedsiębiorców. Jednakowoż rzeczywistość jest taka, że swoich pracowników tak czy siak trzeba skutecznie motywować. Jak? No cóż, to zależy tak naprawdę od rodzaju biznesu. Na pewno azjatyckie sposoby, np. metoda kaizen, mogą dać całkiem sporo. To w sumie mocno ciekawe, iż w zasadzie Azja to taki kontynent, w którym ludzie wytrwale pracują.