Tag Archives: pracownicy

Co musi znać każdy właściciel firmy? Konieczna widza oraz przydatne narzędzia dla przedsiębiorców.

Podróże służbowe są koniecznością dla coraz większej grupy pracowników. Z tytułu podróży służbowej przysługują dwa typy należności: diety i zwrot kosztów. Dieta w podróży służbowej powinna iść na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia. Należność z tytułu diet oblicza się za czas od rozpoczęcia podróży do powrotu po wypełnieniu zadania służbowego.

Czy warto czerpać z usług doradztwa personalnego? Czy można na tym zyskać? Dowiedz się więcej

Wielu może się wydawać, iż w przeważającej większości przedsiębiorstw rekrutację przeprowadza dział HR. Tak naprawdę jest to coraz mniej powszechne, ponieważ sporo firm jest decyduje się na usługi doradztwa personalnego. I jak pokazuje doświadczenie wielu z nich, to rzeczywiście trafiona decyzja.

Co powoduje, że outsourcing płac jest innowacją, która wyróżnia się wyjątkowo dużą liczbą zalet oraz pozwala firmom jeszcze lepiej funkcjonować?

Dobrze dopasowane wynagrodzenia, biorące pod uwagę z jednej strony chęć zachęcenia do wytężonej pracy pracowników, a z drugiej ograniczenia budżetowe, są gwarantem właściwego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dlatego profesjonaliści w kwestii wynagrodzeń, analizujący pensje otrzymywane przez pracowników na danych stanowiskach cieszą się ogromnym popytem wielu firm.

W jaki sposób odpowiednio zadbać o rozwój kontaktów między osobami zatrudnionymi?

Nie da się zanegować faktu, że sprawne piastowanie obowiązków przez pracowników jest najistotniejsze dla rozwoju każdej organizacji. To właśnie zasoby ludzkie są optymalną inwestycją, jaka zwróci się nam w znaczącym stopniu w długofalowej perspektywie czasowej. Doświadczenie niemniej jednak ujawnia nam, że posiadacze firm wciąż wyjątkowo niechętnie otwierają się na tego rodzaju sugestie, motywując to wielkimi kosztami pieniężnymi. Tymczasem, aby podwyższyć efektywność pracy zaangażowanych pracowników w żadnym wypadku nie jesteśmy zobowiązani przeznaczać dużych kwot finansowych.

Z jakich powodów warto raz na pewien czas uczestniczyć w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i pracodawcy są zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: systematycznie odbywane szkolenia podnoszą umiejętności pracowników, a ich motywacja w pracy znacznie rośnie, co oczywiście nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym są zatrudnieni. Powyższa zasada dotyczy tak pracowników umysłowych, jak i rzemieślników pracujących w halach montażowych. Szkoli się tak kadra kierownicza, jak i personel pomocniczy.

Jak wygląda zmiana w organizacji? Do czego się odnosi i w jaki sposób należy ją przeprowadzać z sukcesem dla organizacji oraz osób w niej pracujących?

Kiedy zachodzi zmiana organizacyjna w przedsiębiorstwie, to musimy być przygotowani na wiele przekształceń. Takie zmiany aktualnego układu przedsiębiorstwa mogą odnosić się do całości albo jakiejś części. Zmiana zakłada jednocześnie efekty takich przekształceń. Może nastąpić wszędzie tam, gdzie jest potrzeba jej wprowadzenia. Zarządzanie zmianą w organizacji to również umiejętność dostosowania tempa zmian jak i metod, które wprowadza się do zmieniających się cały czas zapatrywań pracowników firmy.

Kłopoty, jakie się pojawiają przy bardziej dynamicznym rozwoju firm, jakie będzie znaczenie właściwego zarządzania zespołem pracowników.

Zakładając firmę duża część właścicieli na początku bardzo dużo pracuje samemu, z czasem być może pojawiają się pierwsi zatrudnieni. Na dalszych etapach rozwoju będzie ich znacznie więcej, aż w pewnym momencie może dojść do sytuacji, gdy dotychczasowe techniki zarządzania przestają spełniać swoje zadanie.