Praktyczny materiał opisujący ważne zagadnienia – certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 i deklaracja zgodności CE

przygotowanie do certyfikatu
W tym artykule zajmiemy się trzema fascynującymi, na pozór trochę skomplikowanymi, lecz także bardzo istotnymi rzeczami. Powiemy sobie o tym co znaczy pojęcie certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 i także omówimy sobie sprawę deklaracji zgodności CE.
Na początku wyjaśnijmy sobie pierwszą sprawę. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów rozporządzania jakością, a konkretniej mówiąc jest to norma międzynarodowa, jaka wytycza wymagania które koniecznie powinien realizować system zarządzania jakością.

szkolenie do certyfikacji
Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Norma ta może być jak najbardziej używana przez wszystkie organizacje, instytucje i tak dalej, bez względu na ich typ, obszar działania czy także wielkość. Nade wszystko norma ta zawiera spełnianie i zrozumienie potrzeb oraz wymagań Klientów. Norma ta jest oczywiście wyraźnie przedstawiona i wyjaśniona, teraz zdołamy w niej wyróżnić osiem zasad, jakie są ukierunkowane na Interesanta. Także na temat w serwisie .

deklaracja zgodności ce:

CertyfikatCertyfikat – czytaj w serwisie – ohsas 18001 (czytaj dalej) to również norma dotycząca kierowania jakością, a szczegółowiej jest to system zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Zawiera ona zespół niesłychanie znaczących wymagań, które musi realizować dana jednostka w celu dostania certyfikatu zgodności. Norma ta została bardzo okazale opisana, bezsprzecznie jednak mieści niezwykle ważne i istotne kwestie, takie jak na przykład polityka bezpieczeństwa oraz higieny pracy, rządzenia ryzykiem zawodowym, wymagania prawne albo też zbadanie wypadków przy pracy.

Deklaracja zgodności CE to pewny dokument wystawiany przez producenta danego towaru lub wyrobu, który jest zapewnieniem, że owy wyrób jest słuszny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Z pewnością nie raz spotkałeś się z tym zaznaczeniem na wielu różnych towarach – tak właściwie znaczek ten musi być obecny na każdej rzeczy, która jest robiona i rozprowadzana w Europie. Jeżeli jakiś produkt nie posiada deklaracji zgodności CE to znaczy, iż nie został przyjęty do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes