Bardzo działający zabieg pielęgnacyjny

cera
Oczyszczanie skóry należy do niezwykle ważnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie ten proces jest odpowiedzialny za wiele pożytecznych funkcji. W codziennej pielęgnacji korzystniej stosować łagodne sposoby oczyszczania. Jednakowoż przed bardziej zaawansowanymi zabiegami kosmetycznymi skóra wymaga zdecydowanie bardziej poważnych i efektywnych zabiegów. W tym artykule podejmiemy właśnie temat takich perfekcyjnych zabiegów.

kobieta
Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie tylko, że perfekcyjnie oczyszcza skórę, to jednocześnie pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do kolejnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co znaczy, iż zwiększa się chłonność skóry na substancje aktywne, co oznacza także pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednakże metodę oczyszczania wybieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia czy celu wykonywania zabiegu. Trzeba pamiętać, że całkowity zabieg ( leczenie wypadania włosów białystok ) oczyszczania to tak naprawdę kilka etapów, przy czym do każdego musimy dobrać konkretny preparat. W trakcie zabiegu likwidowane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (to znaczy pot, łój), inne zanieczyszczenia pod postacią brudu lub pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka oraz resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeżeli chciałabyś wiedzieć więcej, kliknij po więcej.

palomar:

Środki oczyszczające można podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi oraz emulsje na bazie wody. Zwykła letnia woda będzie odpowiednia do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, takich, które są rozpuszczalne w wodzie. Można do nich zaliczyć pot – https://www.dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo – czy tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednakże trudniejsze są do usunięcia substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Można je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli chcemy oczyścić skórę bardziej głęboko musimy się przygotować na bardziej stanowcze sposoby. Takie możliwości niszczą jednakowoż powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę takich zabiegów nazywamy peelingiem. Można wyszczególnić konkretne zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk tego typu zawiera tak zwane drobinki ścierające, jakie podczas masażu likwidują powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (składa się z enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (jego działanie polega na wykorzystaniu substancji o konkretnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, na przykład, laser Palomar i krioterapia).

Nieważne, jaki rodzaj peelingu wybierzesz możesz być przekonana, że odczujesz nową jakość, a Twoja skóra poczuje niezwykłą zmianę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes