Tag Archives: prawo

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie grozi sporymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam grozić grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, oraz także pozbawienie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Do tego za nielegalne, pirackie oprogramowanie zdoła grozić także zarekwirowanie każdych narzędzi przestępstwa, takich jak komputery, laptopy, płyty główne i tak dalej., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

Niesprawiające kłopotów rozliczenie pitów

Nieprzerwanie jesteśmy zawalani informacjami odnośnie corocznych rozliczeń dotyczących dochodów. Wiele z tych wytycznych jest nam niezwykle potrzebnych oraz to na nie powinniśmy zwracać uwagę już na początku. Teraz zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać także w sieci, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Oddanie wszystkich niezbędnych dokumentów w danym czasie pozwoli na spokojne rozwiązanie spraw tego typu. W zależności od naszych dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity o numerze 36 rozlicza się, jeśli prowadzi się własną firmę lub określoną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Który przedsiębiorca musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z początkiem 2015 roku zmieniły się przepisy dotyczące posiadania kas fiskalnych.Musi je posiadać każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Prawo dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi posiadać kasy, kiedy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzą przez pełny rok. W innych przypadkach wszelkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

Odpowiedni adwokat i doświadczona kancelaria radcy prawnego

Adwokat, to osoba, jakiej decydującym zadaniem jest zaświadczanie doświadczonej pomocy prawnej. Pomoc ta może polegać w szczególności na udzielaniu porad prawnych, występowaniu w imieniu Konsumenta przed sądami albo urzędami, obrabianie projektów aktów prawnych, oraz także tworzenie opinii prawnych.

Patenty – co trzeba znać biegle

Znane jest nam przysłowie: „co kraj to obyczaj”. Są to słowa, które można podpiąć również, jeżeli chodzi o prawo. W każdym kraju, mimo, że niektóre zasady są do siebie bardzo podobne, to istnieją też bardzo specyficzne zasady, o których pojęcia nie mamy i faktycznie trudno obcokrajowcom się w nich połapać. Jednak wiele praw jest też umiędzynarodowionych.

O czym powinno się pamiętać, nabywając mieszkanie od dewelopera?

Planujesz się przeprowadzić? Rozważasz zakup nowego lokalu mieszkalnego z rynku pierwotnego? Przekonaj się, na co powinniśmy zwracać uwagę.
Z pewnością rozglądasz się i obserwujesz, co co oferuje rynek.

Odszkodowania w Warszawie i okolicach – szybkie podsumowanie branży

Życie lubi zaskakiwać. Zdarza się, że musimy stanąć w obliczu nieprzyjemnych sytuacji, z rozwiązaniem których miewamy wyraźne komplikacje. Nie wynika to z naszej ułomności, ale z kształtu systemu czy przepisów prawa, z którymi zwykły obywatel zwykle nie ma żadnej styczności.
Wyraźnym przykładem niemiłych sytuacji jest próba wyegzekwowania pieniędzy od dłużnika.