Tag Archives: prawo

Patenty – co trzeba znać biegle

Znamy przysłowie: „co kraj to obyczaj”. Są to słowa, które możemy podpiąć również, jeśli chodzi o system prawny. W każdym państwie, mimo, że niektóre zasady są do siebie szalenie podobne, to istnieją również bardzo specyficzne ustawy, o których pojęcia nie mamy i w rzeczywistości trudno obcokrajowcom się w nich połapać. Jednak wiele norm zostało umiędzynarodowionych.

Czy powinno się dziś skorzystać z usług profesjonalnego administratora nieruchomości?

Powszechnie wiadomo, że każdy z nas musi posiadać prywatne miejsce zamieszkania. Praktyka pokazuje nam, że w wielu przypadkach wybieraną przez nas formą mieszkalną okazuje się być zamieszkanie w bloku. Jest to bowiem stosunkowo wygodne rozwiązanie, jakie pozwala nam na osiedlenie się w komfortowych warunkach. Bloki mieszkalne stanowią także w wielu wypadkach dobre miejsce do przeprowadzenia inwestycji dla osób, które szukają dodatkowego kapitału.

Zarejestrowanie znaków towarowych – o czym nie wiesz?

Każdy z nas widzi wielkie firmy, które mają niesamowicie charakterystyczne logo, które daje możliwość daną firmę odróżnić od innych. Najczęściej logo wyróżnia się charakterystycznym kształtem, wybraną czcionką lub łączeniem specyficznych barw. Czasem możemy się zastanawiać nad tym, czemu ktoś nie wykorzystuje takich znaków, przecież w taki sposób dało by szybko się wzbogacić.

Na czym polegają programy lojalnościowe?

Od 1998 roku wyłącznie specjalizujemy się w marketingu lojalności i marketingu relacji. Przygotowujemy i obsługujemy programy lojalnościowe, partnerskie, premiowe, promocje i konkursy, kompleksowo od projektu, strategii, kreacji, systemu informatycznego, zarządzania informacjami.

Nie możesz dostać pracy? Załóż swoją firmę

W naszym kraju już od kilku lat można zauważyć naprawdę spory poziom bezrobocia. Będzie to oznaczało, że naprawdę sporo osób w ogóle nie może znaleźć pracy. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z taką sytuacją jest tak naprawdę założenie własnego przedsiębiorstwa. Swój biznes może pozwolić nie tylko zlikwidować status bezrobotnego, ale również stać się początkiem wspaniałego sukcesu.

O czym powinno się pamiętać, nabywając mieszkanie od dewelopera?

Planujesz się przeprowadzić? Planujesz kupno nowego lokalu mieszkalnego z rynku pierwotnego? Zapoznaj się z informacjami, na co warto zwracać uwagę.
Bez dwóch zdań sprawdzasz i obserwujesz, co proponuje rynek.

Księgi rachunkowe jako drobiazgowe zapisywanie

Otwarcie ksiąg rachunkowych dla podatników prowadzących ewidencję uproszczoną jest zawiłą operacją. Przeto należy odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania do takiego procesu. Księgi rachunkowe powinny prowadzić osoby fizyczne, spółki obywatelskie osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie, oraz spółdzielnie socjalne. Zarządzenie dopuszcza jednak możność zlecenia prowadzenia ksiąg rachunkowych różnym osobom.