Tag Archives: prawo

Odszkodowania w Warszawie i okolicach – szybkie podsumowanie branży

Życie lubi zaskakiwać. Często stajemy przed nieprzyjemnymi sytuacjami, z rozwiązaniem których możemy mieć pewne trudności. Nie wynika to z naszej ułomności, lecz z zawiłości systemu czy norm prawnych, z którymi zwykły obywatel na co dzień nie ma żadnej styczności.
Odpowiednim przykładem dziwnych sytuacji jest próba zwrotu pieniędzy od dłużnika.

W jaki sposób uporać się z niełatwą sytuacją, jaka dotyczy prawa?

Mimo tego, iż większość osób stara się oszczędzić sobie kłopotów z prawem, zdarza nam się czasem je naruszyć. W wielu przypadkach można sobie w takiej sytuacji samodzielnie dać radę, lecz zwykle wybieramy pomoc renomowanego prawnika.

Który przedsiębiorca musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z początkiem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednak nie musi posiadać kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzili przez cały rok. W innych przypadkach wszelkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi istotnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam zagrażać grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, i także zabranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Co więcej za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić także zarekwirowanie wszystkich narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne i tak dalej., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

Własna działalność świetnym sposobem na to, aby uniknąć bezrobocia

Najwyższy od kilku lat poziom bezrobocia spowodował, że ogromna liczba osób zdecydowana jest na otwarcie swojej działalności gospodarczej. Własny biznes to odpowiedni sposób na to, aby mieć zapewnione miejsce pracy, a co za tym idzie co miesiąc pieniądze. Możemy jednak mieć na uwadze, że swoja działalność gospodarcza to konieczność uwzględnienia wielu elementów. Możemy ttakże działać zgodnie z aktualnym prawem.

Obowiązki chlebodawcy wobec pracownika

Jednym z wielu blankietów, które muszą zgłaszać pracodawcy jest ZUS Z-3. Tworzony jest przez tych płatników składek, którzy nie są uprawnieni do zapłaty zasiłku, oraz przez płatników, którzy za czas po ustaniu zatrudnienia cedują wypłatę zasiłku do ZUS-u. W interesie płatnika leży odpowiednie zapełnienie druku, w przeciwnym wypadku pozostanie on sprostowany przez ZUS, w efekcie podwyższają bazę wymiaru zasiłku z przewinienia płatnika.

Nie taki straszny audyt finansowy, jak go przedstawiają. Pomocne usługi księgowe wyjściem dla każdego biznesu

Świetnie funkcjonująca firma odznacza się właściwym stanem materialnym. Właściciel firmy wie, iż podwaliną funkcjonowania jest odpowiednia rachunkowość.