Tag Archives: prawo

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi istotnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam zagrażać grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, i także zabranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Co więcej za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić także zarekwirowanie wszystkich narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne i tak dalej., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

Własna działalność świetnym sposobem na to, aby uniknąć bezrobocia

Najwyższy od kilku lat poziom bezrobocia spowodował, że ogromna liczba osób zdecydowana jest na otwarcie swojej działalności gospodarczej. Własny biznes to odpowiedni sposób na to, aby mieć zapewnione miejsce pracy, a co za tym idzie co miesiąc pieniądze. Możemy jednak mieć na uwadze, że swoja działalność gospodarcza to konieczność uwzględnienia wielu elementów. Możemy ttakże działać zgodnie z aktualnym prawem.

Obowiązki chlebodawcy wobec pracownika

Jednym z wielu blankietów, które muszą zgłaszać pracodawcy jest ZUS Z-3. Tworzony jest przez tych płatników składek, którzy nie są uprawnieni do zapłaty zasiłku, oraz przez płatników, którzy za czas po ustaniu zatrudnienia cedują wypłatę zasiłku do ZUS-u. W interesie płatnika leży odpowiednie zapełnienie druku, w przeciwnym wypadku pozostanie on sprostowany przez ZUS, w efekcie podwyższają bazę wymiaru zasiłku z przewinienia płatnika.

Nie taki straszny audyt finansowy, jak go przedstawiają. Pomocne usługi księgowe wyjściem dla każdego biznesu

Świetnie funkcjonująca firma odznacza się właściwym stanem materialnym. Właściciel firmy wie, iż podwaliną funkcjonowania jest odpowiednia rachunkowość.

O czym powinno się pamiętać, nabywając mieszkanie od dewelopera?

Rozważasz przeprowadzkę? Planujesz kupno nowego lokalu mieszkalnego z rynku pierwotnego? Zapoznaj się z informacjami, na co powinno się zwracać uwagę.
Nie ma wątpliwości, że sprawdzasz i obserwujesz, co rynek ma do zaoferowania.

Potrzebne w wielu firmach – co warto zorganizować przy zakładaniu firmy?

Kiedy zaczynamy prowadzić firmę rzeczywiście o mnóstwie rzeczy zupełnie nie mamy pojęcia. Jednak z każdym dniem okazuje się, że jednak nie jest tak tragicznie. Bo wiadomo, że stale dowiadujemy się nowych rzeczy. Na pewno też musimy uzyskać informacje, czym tak w ogóle są znaki towarowe i czy w naszej sytuacji nie mamy może jakiegoś znaku, który warto zarejestrować.

Odszkodowania w Warszawie i okolicach – szybkie podsumowanie branży

Życie lubi zaskakiwać. Zdarza się, że stajemy przed niecodziennymi sytuacjami, z rozwiązaniem których możemy mieć niemałe komplikacje. Nie ma to początku w naszej niezaradności, ale z zawiłości systemu czy zasad prawnych, z którymi zwykły przedstawiciel społeczeństwa zwykle nie ma żadnego kontaktu.
Odpowiednim przykładem niecodziennych sytuacji może być próba wyegzekwowania naszej własności od dłużnika.