Droga ku lepszemu z PRINCE2

PRINCE2 – niejedna osoba poruszająca się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tą nazwą. Jednak nie wszyscy wiedzą co to tak właściwie jest? Dlaczego dobrze jest odbyć szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo znaleźć odpowiedzi na to i inne odnoszące się do tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania zamieszczonego niżej tekstu.

Co to jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, czyli Projekty w sterowanym środowisku) jest stosunkiem do sterowania projektami opierającym się o procesy, które w prosty sposób możemy dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Definiuje dokładnie siedem procesów najwyższego rzędu, które dalej dzielą się na pod procesy.

Każdy spośród etapów realizacji projektu jest starannie rozplanowany i przeanalizowany co korzystnie wpływa na wynik. Jest to metodyka będąca wskazanym standardem w państwach Unii Europejskiej stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej, chociaż równie chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych. Warto również wiedzieć, iż program jest stosowany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swojej organizacji?– Planowany początek, przebieg i zakończenie projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany, – Jasny podział ról, obowiązków i odpowiedzialności.- Przebieg projektu jest sterowany ciągłym odwoływaniem się do nadrzędnego celu projektu nazywanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym’- Angażowanie głównego kierownictwa projektu jedynie wtedy, kiedy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, ważne zmiany, itp. – Zagwarantowanie wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia problemów, – Automatyczna kontrola wszelkich odchyleń od planu, Odpowiednie zorganizowanie komunikacji,- Pomimo tego, iż analiza wymagań np. z nie jest bezpośrednio definiowana przez PRINCE2, w razie straty projektu możemy szybko określić winnego.

Gdzie szukać?

Najlepszą drogą do znalezienia kursów PRINCE2 jest Internet.

Jeżeli tematyka, która została przedstawiona w tym tekście jest warta Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (http://www.toc.org.pl/koronawirus-vs-mafia-offer/).

Trzeba wpisać w wyszukiwarkę dobre słowa-klucze, przykładowo: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się adresy wielu stron proponujących wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2. Cena takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 PLN.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes