Tag Archives: procent

Istotne informacje dotyczące spraw podatkowych!

Koszty, które pozostają poniesione na ulepszanie środka trwałego nie są wliczane do kosztów uzyskania dochodu, albowiem zwiększają one wartość początkową danego środka trwałego. Przepisy zawarte w różnych artykułach przyznają, iż środki trwałe są uważane za ulepszone wówczas gdy nie przewyższają na rok 3500 złotych. Teraz ulepszenie środka trwałego to stabilne unowocześnienie środków trwałych, które mają wpływ na podniesienie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego wolno zaliczyć na przykład nabycie części składowej, która jest cząstką doposażenia środka trwałego.

Czemu przy rozliczeniu PIT pożądane byłoby oddać 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych zdołają w zeznaniu rocznym zmniejszyć należny podatek o sumę podarowaną na rzecz organizacji pożytku publicznego, jakkolwiek nie więcej niż do wysokości 1% należnego podatku. Jest to bardzo prosty krok do wsparcia organizacji.

Jak pożyczyć pieniądze w innym miejscu niż bank?

Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze pełnią w życiu niezwykle istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na poziomie życia. Zasadniczo więc raczej dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

Rozliczenia – trud każdego przedsiębiorcy

Z pewnością większość osób mających styczność z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej ma świadomość, jak niezwykle jest to uciążliwe biorąc pod uwagę wszystkie przepisy, a w szczególności podatki, które systematycznie należy płacić na rzecz państwa. Wielu fachowców bierze pod uwagę niekoniecznie wysokość opodatkowania firm, ale przede wszystkim uciążliwość przepisów podatkowych, w których trudno jest się rozeznać.

W jaki sposób pożyczyć pieniądze w instytucji innej niż bank?

Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie ważną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, niekoniecznie w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku gotówki może się to w negatywny sposób odbić na warunkach egzystencji. Zasadniczo więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

W jaki sposób pożyczyć pieniądze poza bankiem?

Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu bardzo ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusach, jednak przy niedostatku gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie egzystencji. Generalnie więc w miarę dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

Jak pożyczyć gotówkę poza bankiem?

Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu niezwykle istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie egzystencji. Generalnie więc w miarę dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.