Progi zwalniające, pachołki drogowe jako zabezpieczenie na drodze w trakcie normalnego użytkowania i wypadków

pędzące auto
Każdy zdaje sobie sprawę, jak duży jest odsetek wypadków na naszych drogach spowodowany przekraczaniem przepisowej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, z tego powodu trzeba jakoś temu zaradzić. Dobrym rozwiązaniem w wielu miejscach są progi zwalniające.

roboty drogowe
Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w strefach, gdzie wypadki związane z przekraczaniem prędkości są bardzo częste, ale również w okolicach szkół, żeby kierowcy zwolnili, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nic nie wiadomo. Ciężko wymagać od przedszkolaków odpowiedzialnościbądź też logicznego rozumowania, to dorośli muszą zadbać o bezpieczeństwo maluchów. Jednak często sam znak, który ma uświadomić kierowcom, że powinni zwolnić, bo w okolicy są dzieci, mało dawał, z tego powodu są montowane progi zwalniające, które są świetnym sposobem, by zmniejszyć prędkość i to przez wszystkich kierowców. Często również takie progi są na osiedlach, bo tam również mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, by nikt nie urządzał sobie rajdów między domkami.

Serdecznie zapraszamy do przeczytania większej ilości postów na omawiany temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (https://detailing-centrum.pl/), na której zaprezentowane są podobne teksty.

Progi zwalniające to idealne rozwiązanie, jeśli rzeczywiście chce się uspokoić ruch.

Konieczne przy robotach drogowych

Wszyscy wiele razy mieliśmy okazję widzieć jak na jakiejś ulicy robi się remont lub były odmalowywane czy to pasy tj. przejścia dla pieszych, czy również pasy rozdzielające drogę. Wtedy najczęściej takie miejsca są obstawiane pachołkami drogowymi. Takie pachołki drogowe nie kosztują dużo, możemy je znaleźć w hurtowni bhp, bo jak wiemy mają one ostrzegać innych uczestników ruchu o tym, że w konkretnym miejscu nie możemy przejechać i należy takie miejsce ominąć, a co za tym idzie są ochroną dla osób , którzy pracują w konkretnym miejscu. Jeśli firma mająca prowadzić jakiekolwiek prace na drodze nie ma pachołków, to często nie może swojej pracy rozpocząć.

znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co pomalowane pasy nie będą obstawione przez pachołki, to niestety kierowcy bardzo szybko doprowadzą do tego, że pasy nie będą prezentowały tak jak sobie tego życzyło przedsiębiorstwo wykonujące tę pracę. Pachołki są też wykorzystywane w szkołach jazdy i raczej młodym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się pozytywnie.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze szczegóły (https://www.entrevilles.pl/) odkryjesz w następnym niebywale ciekawym tekście.

Chociaż jak można się domyślić po pewnym czasie, jazda między pachołkami nie będzie niczym skomplikowanym, ale na początku musimy się tego, po prostu nauczyć.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes