Projektowanie życia codziennego musi brać pod uwagę czas który przeznaczymy wyłącznie dla siebie

Kobieta musi być zadbana w każdym momencie, w domu w czasie gotowania i sprzątania, w rozmowach z dziećmi i w miejscu pracy. Wizerunek kobiety promowany przez branże drogeryjne, internet i świat mody, przedstawia szczupłe, młode śliczności.

Kobieta

Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com

By stać się „prawdziwą kobietą”, trzeba poddać swoje ciało najróżniejszym zabiegom – poczytaj. Z jednej strony musi poddać się trendom wyznaczonym przez przemysł piękna i mody. Po drugie trzymać dietę, mieć klasę, chodzić na fitness a przy tym mając na głowie powinności związane z domem i wychowanie dzieci. Nie ma się co dziwić, że potężne tempo życia, ciągłe niedosypianie i niedostatek odreagowania napięcia codzienności, kumulują się i uderzają w nasze ciało.

Ponieważ nie ma nagłej reakcji organizmu na stres, nie dostrzegamy w sobie żadnych zmian, a wszelkie gorsze nastroje czy chorobę traktujemy jako coś normalnego. Jego oddziaływanie wywiera bardzo niesprzyjające znaczenie dla naszego ciała. Często cera jako pierwsza reaguje na jego funkcjonowanie. Warto wyćwiczyć, aby po przepracowanym dniu, odnaleźć chwilę tylko dla siebie, na

Młoda kobieta

Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com

odreagowanie. Może to być relaksująca ciepła kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli. Miłą aurę w łazience, można poprawić zapalając świeczki czy kominek z ulubionym zapachem. Parę tych skromnych elementów powoduje, że czujemy się jak w salonie piękności.

Fantastycznym środkiem na poprawę formy organizmu, jest gimnastyka na świeżym powietrzu, która pobudza mięśnie do wysiłku, w tym serce, a to daje nadzieję na oczyszczenie się i pozbycie szkodliwych złogów przemiany materii. Cera zaopatrzona w tlen odzyskuje świeżość.

Sporo jeszcze innych czynności relaksujących możemy przeprowadzić na własną rękę w domu ale czasem dla większego zadowolenia można wybrać profesjonalny salon (zobacz art hair salon) kosmetyczny, w którym kosmetyczka zadba o poprawę naszego samopoczucia. Skóra poddana bezustannemu działaniu niepokoju potrzebuje zastrzyku energii, jaka tkwi w witaminach. Salony kosmetyczne oferują przeprowadzenie profesjonalnego masażu, który ma znakomity wpływ na nasze skołatane nerwy – ciekawa strona.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes