Promocja zewnętrzna – jak się wyeksponować?

Telebim w Krakowie
W branży reklamowej ostatnio dużo mówi się o kryzysie reklamy zewnętrznej. Plakaty reklamowe na ulicach wtopiły się w krajobraz i przeważnie nie zauważamy ich obecności.

Reklama (polecamy również chusteczki higieniczne) wielkoformatowa, eksponowana na płotach a także wielkie billboardy, zwyczajnie szpecą przestrzeń i denerwują przechodniów.

Telebim w Krakowie
Źródło: www.medas-media.com.pl

Niektóre miasta, przykładowo Kraków próbują walczyć w zalewem billboardów. Zanieczyszczenie wizualne przestrzeni jest dziś bolączką wielu miejscowości w naszym kraju. Jak się wydaje reklamodawcom zwyczajnie brak koncepcji,aby przebić się do świadomości odbiorcy.

Oczywiście wielki telebim (ledowe ekrany) może przykuć uwagę przechodnia, ale tylko wtedy, gdy znajdzie się na nim coś ciekawego. Poza formą billboardu, ma znaczenie przede wszystkim jej przekaz. Patrząc na to, czym stała się obecnie reklama zewnętrzna można odnieść wrażenie, że treść to ostania rzecz, o której myślą marketerzy.

Obecnie biura reklamy dają także możliwość zamieszczenia spotu na ledowym ekranie. Reklama na ekranach led naturalnie jest bardziej widoczna dla potencjalnych konsumentów, o ile jest zainstalowana w widocznym miejscu.

Badania wykazują, że najlepiej instalować tego typu ekrany w pobliżu przystanków tramwajowych. Ludzie czekając na dany środek transportu zazwyczaj są skłonni do czytania reklam zewnętrznych. Osiągi ekranów ledowych są bardzo różnorodne, ponieważ można na nich wyświetlać zarówno proste wiadomości tekstowe, jak i złożone animacje.

Trzeba jednakże dostrzec fakt, że na Zachodzie reklama outdoorowa ma się całkiem nieźle. Szczególnie, gdy uda się stworzyć dobry ambient. Na wielu przykładach widać, że można wykreować billboard, który przykuwa uwagę, a czasem zachęci do interakcji. Pomysłowość w outdoorze może zaowocować niezwykle zaskakującymi i interesującymi realizacjami. Obecnie nowe media umożliwiają wykorzystanie reklamy outdoorowej z kampanią w mediach społecznościowych.

Dzięki łatwemu dostępowi do internetu prościej tworzyć kampanie reklamowe, które na prawdę angażują i mają ambitniejszy cel, niż zagospodarowanie kolejnego billboardu. Ciekawe kampanie rzeczywiście zachęcają konsumenta, by odebrał ich przekaz. Pokazują, że w outdoorze imponowanie olbrzymimi rozmiarami nośników wcale nie jest skuteczne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes