Prowadząc swoją działalność gospodarczą powinieneś uważać na prawa autorskie

Bilbord reklamowy
Wiele osób zastanawia się, czym w ogóle różni się wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale w telegraficznym skrócie można to tak wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy to przedmiotami, które mogą zostać chronione prawem, jeżeli oczywiście są nowe, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co możemy dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to całościowe wrażenia estetyczne, czyli design. Żeby szybciej to zrozumieć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeśli na przykład będzie posiadał sześć nóg i blat będzie połączeniem szkła z drewnem (oczywiście wszystko zrobione w nowatorski sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, że szkło będzie białe i zamglone, a drewno jasne i nogi będą z różnego typu drewna w różnych odcieniach. Możemy zgłosić parę odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł mieć zamglone szkło w różnych kolorach. Taka jest najważniejsza różnica pomiędzy tymi dwoma wzorami.

Czy konkurencja w reklamie jest uczciwa

reklama na samochodzie
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Dawniej mówiło się, że bycie uczciwym jest w cenie. W dzisiejszych czasach najczęściej „brudne” zagrania mogą zrobić więcej niż bycie szczerym. Niestety niewiele osób dziwi dziś nieuczciwa konkurencja w reklamie. Chociaż życie już nie raz pokazało, że i tak prawda wypłynie zawsze na wierzch, to ludzie nadal żyją złudzeniami w tej kwestii. Polecamy artykuł Lepiej, więc robić wszystko, co z interesami związane porządnie, bez jakiś niedozwolonych zagrań nawet, a może i zwłaszcza, w reklamie. Ludzie raczej nie lubią braku profesjonalizmu, a właśnie brak charakteru objawia się nieuczciwym zachowaniem. Tak, więc zamiast robić pod górkę konkurencji nieuczciwą reklama, może dobrze byłoby znaleźć większą ilość czasu do ulepszania standardu własnych produktów? Każdemu wyszłoby to na dobre.Autor

Czym tak w ogóle są prawa autorskie

[IMautor (polecamy poznaj naszą firmę)2/5481a00966fd2___flickr_14648690863.jpg|R|W=190]Niezmiernie często pomijaną sprawą w dzisiejszych czasach są prawa autorskie. Ludzie w Internecie robią, co im się tylko podoba.

Wiedz, że nasze odnośniki (https://www.workservice.pl/praca/plonsk/) kierują jedynie do najbardziej ciekawych witryn, na których wyszukasz jedynie wartościowe informacje.

Nie mają żadnych zahamowani, bo zapewne nie do końca zdają sobie nawet sprawę, że często łamią prawa autorskie. Co to są prawa autorskie? Otóż są to wszystkie prawa, jakie posiada osoba będąca autorem konkretnego wytworu: może to być tekst, fotografia, czy też inny produkt, czyli wszystko to, o czym może decydować tylko i wyłącznie autor. Dlatego jeśli przytaczamy czyjeś słowa nie zapominajmy, że jest coś takiego jak cudzysłów. Warto też podawać źródła nie swoich fotografii.
Czytaj też

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes