Prowadzenie firmy wiąże się z licznymi wydatkami, jednak jednocześnie pozwala na uzyskiwanie większych zarobków niż praca na etacie

Dokumenty
Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o konieczności odkładania na emeryturę na własną rękę, jako że spodziewane emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą bardzo niskie. Powinniśmy więc zacząć odkładać i to regularnie, żeby w przyszłości nie martwić się brakiem potrzebnych środków. Dlatego warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli generować zyski. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, pewne jest także to, że dzięki niej uzyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile naturalnie potrafimy właściwie rozkręcić interes.

Rozliczenia, księgowość
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Mając działalność gospodarczą należy liczyć się ze stałymi wydatkami, których najwięcej generują składki na ZUS, a więc między innymi na emeryturę.

Nie czekaj – więcej informacji czytaj pod adresem, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli pojawią się pewne dylematy – szybko na nie odpiszemy.

Każdy, kto właśnie zakłada działalność przez pierwsze dwa lata może opłacać składki społeczne na ulgowych warunkach – połowę niższe niż w późniejszych latach trwania działalności. Należy też pamiętać, że ktoś, kto jest zatrudniony na umowę o pracę, a w dodatku założy działalność, w ramach działalności musi odkładać wyłącznie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Korzyścią z prowadzenia firmy jest także to, że składki przekazywane do ZUS możemy odliczyć od podatku przy późniejszym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Czytaj też

Prowadzenie firmy – zwłaszcza przez pierwsze dwa lata – nie musi zatem wiązać się z dużymi kosztami, tak jak wyobraża sobie to wiele osób, rozważających założenie własnego dodatkowego biznesu. Natomiast, gdy mamy świetny pomysł na firmę taka działalność może zapewnić nam niemałe korzyści finansowe w formie zysków z jej prowadzenia.

Zobacz także inne archiwum artykułów poruszających prezentowany temat – bez strachu – wejście za darmo (https://multibed.pl/oferta-dla-firm/), więc wejdź na ten link!

Oczywiście istnieją także inne wydatki, o których powinniśmy pamiętać, jak np. opłacenie księgowego.

teczka z dokumentami

Ale aktualnie istnieje coś takiego jak księgowość internetowa, która nie kosztuje dużo, a pozwala na kompleksową obsługę naszych finansów (księgowość online kosztuje już od 30-40 zł miesięcznie). Jak zatem widać, wystarczy zapoznać się z dostępnymi możliwościami i wnet utwierdzimy się, że prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest takie straszne jak może się wydawać, a może zagwarantować nam duże korzyści, dzięki którym będziemy się mogli zabezpieczyć również na przyszłość. Warto mieć to na uwadze. Zobacz także

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes