Tag Archives: przedsiębiorca

Prowadzenie działalności biznesowej zobowiązuje do poznania przepisów, pomocne wiadomości wyszukasz także w internecie

Każdy człowiek, który decyduje się otworzyć własną działalność, musi wiedzieć, jak wiele informacji należy poznać, aby czynić to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warto dowiedzieć się, jakie ma się prawa, z jakich ulg można skorzystać, jak także jakie obowiązki spoczywają na nas jako przedsiębiorcach.

Myślących ekonomicznie osób w naszym kraju jest mnóstwo

Myślących ekonomicznie osób w Polsce nie brakuje, a wręcz przeciwnie – z każdym rokiem przybywa ich o wiele więcej. Duża grupa z nich startuje bez najmniejszego wkładu ze swoich pieniędzy, ale z wyśmienitym biznes planem, jak i również znajomością wielu możliwości, na pozyskanie wymaganych pieniędzy na rozwój firmy.

Czym jest i które firmy mogą skorzystać wsparcie finansowe de mini minimis?

Termin pomoc de minimis jest to forma pomocy dla firm. Wspiera ona rozwijanie się przedsiębiorczości w Polsce i w innych krajach. Taka pomoc jest z perspektywy prawa niewielka, o małych kwotach.

Spis środków trwałych w Twoim przedsiębiorstwie i program do analizowania tych informacji

Jak to bywa z tym, co firma ma, a czego nie ma? Niestety nie jest najłatwiej prowadzić firmę w naszym kraju. Majątek firmy powinien być właściwie spisany, tak, więc bez środki trwałe ewidencja nic nie wyjdzie. Dodatkowo robienie spisu środków trwałych powinno odbywać się według pewnego modelu. Najpierw należy się zapoznać z tym, w jaki sposób wszystko opisać. Wpis do ewidencji odbywa się na podstawie dokumentów nabycia wszystkiego, co zostaje na stanie firmy.

Odliczenie podatku VAT wciąż sporym kłopotem dla niejednego podatnika

Każdy przedsiębiorca ma określone przepisami prawa powinności co do urzędu skarbowego. Skarbówka chce posiadać wiedzę jaka jest nasza sprzedaż, co zakupiliśmy, i jaki mamy z tego zysk bądź stratę. Jednym z wymaganych przez urząd skarbowy dokumentów jest deklaracja VAT. Dotyczy ona tylko tych przedsiębiorców, którzy pozostają podatnikami VAT. W tym celu trzeba prowadzić specjalną ewidencję VAT. Deklaracja VAT zależnie od typu odliczenia powinna zostać dostarczona w określonym terminie.

Pieniądze na firmę – dotacja z Unii, czy kredyt bankowy?

Przez wzgląd na zastaną sytuację na rynku pracy – niemałe bezrobocie i niskie wynagrodzenie – dużo osób podejmuje decyzję o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Większość branż potrzebuje kupna specjalnego wyposażenia, warto mieć także środki na stworzenie strony internetowej, czy działania promocyjne. Jak zorganizować na to wszystko środki?

W jaki sposób zainteresować sobą nowych klientów? Prezentujemy kilka technik.

Faktycznie efektywne przyciągnięcie do siebie wielu dodatkowych klientów i wykreowanie powszechnie rozpoznawalnej marki jest dosłownie najważniejszą rzeczą dla każdego przedsiębiorcy, bez względu nawet na to, jaką dokładnie firmę ktoś prowadzi. Dlatego też właśnie na samym początku należy zainteresować się trochę bardziej wszystkim, co oferuje nam cała nowoczesna branża reklamowa.