Tag Archives: przepisy

Co zawiera portal podatkowy? W jakich kwestiach jest w stanie pomóc podatnikom? Do jakich działów dobrze będzie zajrzeć?

Złożenie deklaracji podatkowej jest rzeczą bardzo ważną, a przy tym obowiązkową. Wszyscy starają się unikać pomyłek, jednak nie jest to takie proste. Z tego względu z pomocą przychodzą wciąż nowe udogodnienia, by znajomość tego tematu była każdego roku większa u wszystkich podatników.

Z którymi danymi powinien koniecznie poznać się nowy księgowy?

Uniwersalnie wiadomo, że prowadzenie firmy to bez wątpienia trudne zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć. Spełnienie wszystkich wymogów ustawowych, które narzuca są nam obecnie przez ustawodawcę może wydawać się bardzo trudne. Mowa tutaj szczególnie o każdych kwestiach związanych z finansami firmy, które powinny w swojej strukturze być wyjątkowo transparentne.

Jak angażować załogę kierującą w firmie

Zarządzanie firmą nie jest łatwym zadaniem, wymaga specjalistycznej wiedzy a także doświadczenia z zakresu ekonomii, zarządzania a także logistyki. Osoba zajmująca stanowisko menadżerskie powinna także posiadać zdolności przywódcze i organizacyjne. Studenci ekonomii na pierwszym roku dowiadują się, że dobry manager może zarządzać każdą firmą. Jest to prawda, choć oczywiście znajomość specyfiki zakładu, jakim będzie się zarządzać jest dodatkową zaletą.

Zawiłe przepisy Kodeksu Pracy

W każdej firmie najbardziej cennym zasobem są pracownicy. Inteligentny pracodawca troszczy się o swoich pracobiorców, przykładowo przez szkolenia. To opłacalne dla obydwu stron; pracodawca otrzymuje wykształconego a zatem i sprawniejszego pracownika. Druga strona zdobywa wiedzę która może w znacznym stopniu uprościć pracę. W niektórych dziedzinach aktywności firmy instruktaże powinny wykonywane być cyklicznie, przykładowo tak będzie w przypadku tematów bezpieczeństwa i higieny pracy. W pozostałych działach starczy instruktaż kiedy modyfikują się przepisy.

Co dobrze jest wiedzieć o sprawach wiążących się z zatrudnieniem?

Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na to, żeby nie pracować i żyć z dochodów otrzymywanych z posiadanego majątku czy nieruchomości. Większość z nas zmuszona jest do pracowania aż do osiągnięcia wieku emerytalnego, więc warto być zorientowani w kwestiach związanych z przepisami tyczącymi się spraw personalnych. Gdzie poszukiwać takich informacji?

Prowadząc firmę o niektórych rzeczach po prostu musisz wiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, sprawdź na stronie internetowej Zus-u

Prowadzenie własnej firmy to konieczność zapoznania się z licznymi ustawami, pamiętania o wymaganych terminach i zapłatach, bez tego naprawdę nie można funkcjonować.

Obowiązkowe złożenie deklaracji vat 7k – kto powinien się nim zainteresować?

Oświadczenie VAT-7K składają mali podatnicy zobowiązani do złożenia deklaracji VAT 7k za okresy 3-miesięczne, zgodnie z art.99 ust. 2, lub 3 regulacji. Są to mali podatnicy, u których cena obrotów nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym okazanej w złotych wielkości która odpowiada równowartości 1 200 000 euro.