Tag Archives: przepisy

Prowadząc firmę o niektórych rzeczach po prostu musisz wiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, sprawdź na stronie internetowej Zus-u

Prowadzenie własnej firmy to konieczność zapoznania się z wieloma przepisami, pamiętania o wymaganych terminach i zapłatach, bez tego naprawdę nie można funkcjonować.

Na czym polega rozliczanie podatku VAT? Co warto o nim wiedzieć?

Jakiś czas temu zaczęły obowiązywać nowe przepisy związane z rozliczaniem podatku VAT jeżeli chodzi o sprzedaż produktów objętych obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że to sprzedawca ma obowiązek rozliczyć podatek VAT od sprzedaży towarów czy usług. Jednak jeżeli chodzi o towary, o których stanowi załącznik nr 11 do ustawy o vat sprawa wygląda odmiennie.

dozór dotyczący zużycia energii, ohsas 18001

W licznych firmach, instytucjach, urzędach wykonywane są audyty. Czasem mylone są z kontrolą. Jednak podstawowa różnica polega na tym, że inspekcja ma potwierdzać popełnione zaniedbania i jasno wytypować osobę winną.
Wnioski pokontrolne sporządzone są, aby wykorzystać je w sądzie.

Co zawiera portal podatkowy? W jakich kwestiach jest w stanie pomóc podatnikom? Do jakich działów dobrze będzie zajrzeć?

Złożenie deklaracji podatkowej jest rzeczą bardzo ważną, a przy tym obowiązkową. Wszyscy starają się unikać pomyłek, jednak nie jest to takie proste. Z tego względu z pomocą przychodzą wciąż nowe udogodnienia, by znajomość tego tematu była każdego roku większa u wszystkich podatników.

Z którymi danymi powinien koniecznie poznać się nowy księgowy?

Uniwersalnie wiadomo, że prowadzenie firmy to bez wątpienia trudne zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć. Spełnienie wszystkich wymogów ustawowych, które narzuca są nam obecnie przez ustawodawcę może wydawać się bardzo trudne. Mowa tutaj szczególnie o każdych kwestiach związanych z finansami firmy, które powinny w swojej strukturze być wyjątkowo transparentne.

Jak angażować załogę kierującą w firmie

Zarządzanie firmą nie jest łatwym zadaniem, wymaga specjalistycznej wiedzy a także doświadczenia z zakresu ekonomii, zarządzania a także logistyki. Osoba zajmująca stanowisko menadżerskie powinna także posiadać zdolności przywódcze i organizacyjne. Studenci ekonomii na pierwszym roku dowiadują się, że dobry manager może zarządzać każdą firmą. Jest to prawda, choć oczywiście znajomość specyfiki zakładu, jakim będzie się zarządzać jest dodatkową zaletą.

Co dobrze jest wiedzieć o sprawach wiążących się z zatrudnieniem?

Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na to, żeby nie pracować i żyć z dochodów otrzymywanych z posiadanego majątku czy nieruchomości. Większość z nas zmuszona jest do pracowania aż do osiągnięcia wieku emerytalnego, więc warto być zorientowani w kwestiach związanych z przepisami tyczącymi się spraw personalnych. Gdzie poszukiwać takich informacji?