Tag Archives: przepisy

Z którymi danymi powinien koniecznie poznać się nowy księgowy?

Powszechnie wiadomo, że prowadzenie firmy to niewątpliwie trudne zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć. Wypełnienie wszelkich wymogów ustawowych, jakie narzuca są nam współcześnie przez ustawodawcę może wydawać się niezmiernie trudne. Mowa tutaj nade wszystko o każdych kwestiach powiązanych z finansami firmy, które powinny w swojej strukturze być szczególnie jasne.

Co zawiera portal podatkowy? W jakich kwestiach jest w stanie pomóc podatnikom? Do jakich działów dobrze będzie zajrzeć?

Złożenie deklaracji podatkowej jest kwestią bardzo ważną, a przy tym obowiązkową. Każdy stara się wystrzegać pomyłek, jednak nie jest to takie proste. Dlatego ze wsparciem przychodzą wciąż nowe ułatwienia, aby znajomość tego tematu była z roku na rok większa u wszystkich podatników.

Jak efektywnie rozpocząć swoją firmę – tajniki firmy jednoosobowej i innych form

Niektóre kwestie powiązane z finansami potrafią przyprawić każdego o konfuzję. Szczególnie przy prowadzeniu swej działalności gospodarczej niektóre przepisy wydają się dość zawiłe i enigmatyczne – nie każdy na przykład ma świadomość, jak założyć firmę jednoosobową. Choć jest to znakomity sposób na uzyskanie ogromnej niezależności , a także szansa na otrzymanie świetnych zysków, firma jednoosobowa potrzebuje pewnej cierpliwości , jak również doskonałego rozeznania na rynku – bez wątpienia warto wybrać rodzaj działalności z rozsądkiem, po zweryfikowaniu, że na dany towar albo usługę znajdzie się spore zapotrzebowanie ze strony potencjalnych klientów.

Zawiłe przepisy Kodeksu Pracy

W każdym przedsiębiorstwie najbardziej cenionym zasobem są pracownicy. Mądry chlebodawca troszczy się o swoich pracobiorców, przykładowo poprzez szkolenia. Jest to opłacalne dla obu stron; pracodawca otrzymuje wyedukowanego a zatem i sprawniejszego pracownika. Druga strona zdobywa wiedzę jaka może w znacznym stopniu uprościć pracę. W niektórych dziedzinach działalności firmy szkolenia powinny być wykonywane cyklicznie, dla przykładu tak będzie w przypadku tematów BHP. W pozostałych działach starczy szkolenie gdy modyfikują się przepisy.

Obowiązkowe złożenie deklaracji vat 7k – kto powinien się nim zainteresować?

Oświadczenie VAT-7K składają mali podatnicy obowiązani do złożenia zeznań VAT 7k za okresy 3-miesięczne, zgodnie z art.99 ust. 2, bądź 3 regulacji. Są to drobni przedsiębiorcy, u jakich cena obrotów nie przekroczyła w byłym roku podatkowym okazanej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro.

Prowadząc firmę o niektórych rzeczach po prostu musisz wiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, sprawdź na stronie internetowej Zus-u

Prowadzenie własnej firmy to konieczność zapoznania się z wieloma przepisami, pamiętania o wymaganych terminach i zapłatach, bez tego naprawdę nie można funkcjonować.

Na czym polega rozliczanie podatku VAT? Co warto o nim wiedzieć?

Jakiś czas temu zaczęły obowiązywać nowe przepisy związane z rozliczaniem podatku VAT jeżeli chodzi o sprzedaż produktów objętych obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że to sprzedawca ma obowiązek rozliczyć podatek VAT od sprzedaży towarów czy usług. Jednak jeżeli chodzi o towary, o których stanowi załącznik nr 11 do ustawy o vat sprawa wygląda odmiennie.