Przesyłka zagraniczna wymaga wielu formalności, lecz zależy, w które miejsce ją wysyłamy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, czym różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie wydaje się dość proste, gdyż każdy wie, iż przesyłki za granicę są bardziej kosztowne, zaś ich doręczenie trwa większą ilość czasu. Niemniej, warto pamiętać, iż jak chodzi o zagraniczne przesyłki, to są one opatrzone większymi trudnościami. Jest to zwłaszcza ważne dzisiaj, kiedy wielu nas wyjeżdża do innych krajów

.

Nie wszystkie paczki wysyłane za granicą wymagają odprawy celnej, jaka jak wiemy może wiązać się z dodatkowymi formalnościami. Oznacza to jednocześnie, że jeżeli wysyłamy coś do kraju który jest w UE nasza przesyłka nie będzie podlegała odprawie celnej, jak przesyłki kurierskie do Irlandii. Zaś, inne przesyłki wysyłane poza teren UE muszą zostać odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

W takiej okoliczności nadawca zobligowany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najważniejsze to, aby zapoznać się z przepisami celnymi, jakie obowiązują w danym państwie. Są to informacje odnoszące się do koniecznych dokumentów czy towarów, jakich nie można przewozić do danego państwa. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej z pewnością będzie bardziej wysoki niż krajowej. Jego cena będzie zależna od kilku czynników, jak parametry przesyłki, odległość, którą musi ona pokonać. Jest zależne również od preferencji odnośnie czasu, w którym będzie ona dostarczona. Typ dokumentów, jakie trzeba przygotować zależy od tego, co przesyłamy.

Czasem wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, gdy wysyłamy jedynie dokumenty. Trochę inaczej jest, jak wysyłamy upominki albo próbki towarów. Deklaracje muszą być po angielsku. Czasami możliwe, iż będą ważne pozostałe dokumenty, jak faktura lub świadectwo skąd pochodzi towar. Deklaracje celnie bezpłatnie dostaniemy na poczcie.

Korzystnie pamiętać, iż przesyłki, jakie wymagają niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej trzymane na granicy . Jak widzimy więc, przed wysłaniem takiej przesyłki powinniśmy dowiedzieć się paru spraw, by wszystko wysłać planowo. W innym razie może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja, a nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, ażeby dopełnić wszelkich formalności.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes