Przygotowanie konferencji, obliguje do pamiętania o wielu pozornych drobnostkach

przemówienie na konferencji
Przygotowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Zobowiązuje do wielu zabiegów, negocjacji, działań odpowiednich osób, nie wspominając już o czasie, jaki trzeba na to zadanie przeznaczyć.

przemówienie na konferencji
Autor: Vocus
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim jednak zaczniemy przygotowania, powinniśmy z detalami przemyśleć plan wydarzenia, jakie mamy zamiar zorganizować, oraz określić profil i liczbę uczestników. To najbardziej istotne elementy, o których należy pamiętać. Dopiero potem możemy rozpocząć pracę nad scenariuszem konferencji, przygotować harmonogram prac oraz dokładny kosztorys.

Jeśli etap wstępny mamy już za sobą, czas zainteresować się ważną sprawą, jaką jest, z całą pewnością, wybór lokalizacji na przeprowadzenie konferencji. W Polsce z całą pewnością nie musimy się wstydzić zaplecza konferencyjno-szkoleniowego.

moje konferencje

W obecnych czasach ciekawym miejscem na zorganizowanie szkoleń stały się obiekty, których ostatecznym przeznaczeniem jest przygotowywanie imprez okolicznościowych, np. wesel. Właściciele tychże obiektów wiedzą, że sale konferencyjne mogą w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu liczby gości, a co za tym idzie zwiększenia zysków. Dysponując salą, są w stanie zwiększyć sprzedaż pokoi (szczególnie w okresach mniej atrakcyjnych) oraz wykorzystać zaplecze gastronomiczne. Dobrze przygotowana sala może znacząco wyróżnić miejsce na tle konkurencji. Niewłaściwie dobrana – może popsuć nawet najbardziej przemyślane szkolenie – negatywnie wpływa na ogólne nastroje, interakcje słuchaczy oraz wyniki spotkania. Rodzaj i niezawodność wyposażenia do prezentacji to kolejne kryterium, które ma spore znaczenie przy poszukiwaniach sali konferencyjnej. Projektor multimedialny, ekran, zestaw audio-wideo, mikrofon bezprzewodowy i flipchart to standardowe wyposażenie, które musi znajdować się w każdej sali konferencyjnej. Wskazane jest także wziąć pod uwagę standard miejsca do stylu naszej imprezy i uwzględnić łatwość dojazdu. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, jest duże prawdopodobieństwo, iż konferencje przyniesie spodziewane efekty, oraz zapisze się w głowach słuchaczy jako ważne wydarzenie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes