Pytanie, które zawsze się pojawia, jak nadchodzi zima: w jakie miejsce pojechać na narty? Odpowiedź jest oczywista: najlepiej do Zieleńca

biegówki
Polscy narciarze rzeczywiście nie muszą jechać w podróż w nieznane, żeby odnaleźć idealne miejsce do szaleństw na nartach. Spośród takich miejsc, w których miłośnicy zimowych sportów są w stanie spędzić aktywne i fajne wczasy, coraz większą popularnością cieszy się Zieleniec. Na jakie warunki można tu liczyć? Czemu Zieleniec stał się tak istotnym punktem na turystycznej mapie Polski?

biegówki
Autor: www.flickr.com
Zieleniec to miejsce perfekcyjne na wczasy zimowe, chociaż i latem na brak atrakcji nie ma co tu narzekać. Ta dzielnica Dusznik-Zdroju może się poszczycić bardzo dobrym zagospodarowaniem. Odnosi się to zarówno wyciągów, ale także noclegów. Narciarze oraz turyści uwielbiający górskie tereny na warunki pobytu nie powinni narzekać, a i w okolicy jest bardzo ciekawie. Te najistotniejsze są jednak związane z szaleństwem na stoku, co też nie powinno dziwić. Zieleniec jest przecież od lat bardzo dobrze znany jako miejscowość perfekcyjna na narty. Efektem takiej popularności jest coraz większa liczba wyciągów, orczyków oraz tras zjazdowych o różnorodnym stopniu trudności.

Na narty są w stanie tu tak więc przyjechać i doświadczeni narciarze, i ci, którzy planują spędzić aktywne wczasy z rodziną. Na najmłodszych czekają tu specjalne taśmowe wyciągi, co sprawia, że zabawa na stoku jest dla nich i bezpiecznym, i bardzo miłym doświadczeniem. Sztuczne zaśnieżenie oraz rewelacyjne oświetlenie tras zjazdowych to następne czynniki, dzięki którym Zieleniec już dawno został doceniony przez miłośników jazdy na nartach. Nie brak tu również takich atrakcji, jak wypożyczalnie sprzętu czy szkółki, w których każdy amator może uczyć się podstaw jazdy na nartach.

narty
Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Specjalna rynna dla snowboardzistów zachęca z kolei młodych, dla których deska staje się znacznie bardziej atrakcyjnym pomysłem, niż tradycyjne wyjazdy free ski zjazdowe. Dzięki rynnie tej Zieleniec jest więc rewelacyjnym miejscem na wczasy zimowe i dla snowboardzistów. Jeśli więc masz w planach tanie wyjazdy na narty (dowiedz się więcej o szkółka narciarska dla dzieci: https://www.naferie.pl/szkolka-narciarska-dla-dzieci) z dużą ilością śniegu i wspaniałymi stokami, to nie może zabraknąć cię w Zieleńcu. Pamiętaj więc, że nie musisz wyjeżdżać w Alpy, jak bardzo blisko masz tak rewelacyjne miejsce do uprawiania sportu, jaki uwielbiasz. Nie bez znaczenia są także ceny, jest taniej niż w bardziej znanych kurortach, a warunki są naprawdę rewelacyjne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes