Tag Archives: REGON

Czy opłaca się budować firmę w oparciu o spółkę cywilną?

Założenie własnej działalności jest snem niemal każdego rodaka. Każdy niemal o tym marzy, bo swoja firma jest ciekawą inną możliwością dla pracy na etacie. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, zarabianie w cudzej firmie nie należy do najprostszych. Nie każdy Polak ma predyspozycje do tego typu pracy. Jednak nie trzeba się o to martwić, bo na chwilę obecną są inne możliwości zarabiania pieniędzy.

Najważniejsze informacje o tym, co będzie czekać osobę chcącą ruszyć z własną firmą.

Wielu ludzi wybiera otworzenie własnej firmy jako sposób na zarabianie. Czasami będzie to ich w pełni świadoma decyzja, najczęściej inspirowana jakimś świetnym pomysłem lub też koniecznością legalnego rozliczania tego, co oferują klientom. Jest również spora ilość pracowników, którzy w pewnym momencie musieli przejść na własną działalność i dalej wykonywać swoje obowiązki w tym samym miejscu, lecz na innych warunkach.

Księgowość we własnej działalności – to proste! Pod warunkiem kiedy masz dobre biuro rachunkowe.

Jeżeli podejmujemy się rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, tuż po pojawieniu się tego pomysłu warto porozglądać się za renomowanym biurem rachunkowym lub samodzielnym doradcą. Żeby nadążać za zmieniającymi się przepisami prawnymi dotyczącymi księgowości, kadr i płac, prowadząc przy tym swoje interesy, warto mieć kogoś komu można ufać.

W jaki sposób założyć własną firmę?

Dla wielu osób własna działalność staje się spełnieniem marzeń i ambicji oraz symbolem wolności zawodowej. Zakładanie działalności gospodarczej, wbrew powszechnej opinii, nie jest sprawą trudną. Jak przedstawia się kwestia rejestracji firmy? Najlepiej pamiętać o paru sprawach.

Najbardziej istotne wiadomości związane z prowadzeniem biznesu

Osoba, która chce mieć własną działalność, musi ją zarejestrować. Z całą pewnością jest to decyzja irytująca, przez co sporo młodych ludzi początkowo czerpie z informacji zdobytych w Internecie. Lecz pamiętajmy, że nieprawdziwe wiadomości podawane na wielu witrynach mogą doprowadzić do nieporozumienia.

Własna firma to szansa na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

Każdy z nas wie,lub przynajmniej stara się przewidzieć, że własne przedsiębiorstwo to nie lada wyzwanie.

Jak zarejestrować własne przedsiębiorstwo

Założenie działalności gospodarczej – wbrew obiegowej opinii – nie jest procesem zawiłym. W niniejszym artykule opiszę podstawowe procedury, które trzeba wykonać, aby założyć swoją firmę.
Od 1 lipca 2011 działa w Polsce tzw. „jedno okienko”, dzięki któremu można założyć działalność w ciągu jednego dnia.