Tag Archives: REGON

Jak zarejestrować własne przedsiębiorstwo

Zarejestrowanie własnej firmy – mimo obiegowej opinii – nie jest procesem trudnym. W niniejszym materiale przedstawię podstawowe procedury, które musimy przeprowadzić, by założyć swoją działalność.
Od 1 lipca 2011 funkcjonuje w naszym kraju tzw. „jedno okienko”, dzięki jakiemu możemy zarejestrować firmę w ciągu jednego dnia.

Własna firma krok po kroku

Zakładanie firmy, na przekór potocznego myślenia, wcale nie okazuje się takie ciężkie. Należy pamiętać o paru istotnych etapach.

Najważniejsze informacje o tym, co będzie czekać osobę chcącą ruszyć z własną firmą.

Sporo osób wybiera otworzenie swojej firmy jako jakiś sposób na życie. Niekiedy jest to ich w pełni świadoma decyzja, być może inspirowana ciekawym pomysłem lub też koniecznością rozliczania się legalnie z tego, co sprzedają klientom. Jest również spora ilość byłych pracowników, jacy w pewnej chwili musieli przejść na własną działalność i nadal wykonywać swoje obowiązki w tym samym miejscu, lecz na znacznie gorszych warunkach.

W jaki sposób założyć własną firmę?

Dla mnóstwa osób własna firma wydaje się spełnieniem pragnień i ambicji oraz symbolem wolności zawodowej. Zakładanie własnej działalności gospodarczej, wbrew powszechnej opinii, nie jest sprawą trudną. Jak przedstawia się kwestia zarejestrowania przedsiębiorstwa? Należy pamiętać o kilku zagadnieniach.

Księgowość we własnej działalności – to proste! Pod warunkiem kiedy masz dobre biuro rachunkowe.

Jeżeli podejmujemy decyzje o założeniu samodzielnej działalności, już po pojawieniu się tego pomysłu warto rozejrzeć się za renomowanym biurem rachunkowym albo zaufanym doradcą. Żeby nadążać za zmieniającymi się przepisami prawnymi dotyczącymi księgowości, kadr i płac, dbając przy tym o ruch w interesie, dobrze jest mieć kogoś komu można ufać.

Jak założyć własną firmę?

Czasami okazuje się, że należyzałożyćwłasnąfirmę i zakończyćwalkę z przełożonymi. Pomysł, dobry plan – i co następnie? Od jakiegoś czasuswojądziałalnośćmożnaszybkozewidencjonować w Sieci.

Czy opłaca się budować firmę w oparciu o spółkę cywilną?

Zrobienie własnej firmy jest snem niemal niejednego Polaka. Wielu o tym śni, ponieważ swoja firma jest bardzo dobrą alternatywą dla pracy na etacie. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, zarabianie w korporacji nie jest proste. Nie każdy Polak się nadaje do tego typu pracy. Na szczęście obecnie są inne możliwości zarobkowania.