Tag Archives: REGON

Czy opłaca się budować firmę w oparciu o spółkę cywilną?

Zrobienie własnej firmy jest snem niemal niejednego Polaka. Każdy niemal o tym śni, ponieważ swoja działalność jest bardzo dobrą alternatywą dla zarobkowania etatowego. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, praca w korporacji nie należy do najprostszych. Nie każdy Polak ma predyspozycje do tego typu roboty. Jednak nie trzeba się o to martwić, bo na chwilę obecną istnieją inne możliwości zarabiania pieniędzy.

Własna firma to szansa na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

Każdy z nas wie,albo przynajmniej stara się domyślić, że własna firma to nie lada wyzwanie.

Najważniejsze informacje o tym, co będzie czekać osobę chcącą ruszyć z własną firmą.

Wielu ludzi wybiera otworzenie własnej firmy jako sposób na zarabianie. Czasami będzie to ich w pełni świadoma decyzja, najczęściej inspirowana jakimś świetnym pomysłem lub też koniecznością legalnego rozliczania tego, co oferują klientom. Jest również spora ilość pracowników, którzy w pewnym momencie musieli przejść na własną działalność i dalej wykonywać swoje obowiązki w tym samym miejscu, lecz na innych warunkach.

W jaki sposób założyć własną firmę?

Dla wielu osób własna działalność staje się spełnieniem marzeń i ambicji oraz symbolem wolności zawodowej. Zakładanie działalności gospodarczej, wbrew powszechnej opinii, nie jest sprawą trudną. Jak przedstawia się kwestia rejestracji firmy? Najlepiej pamiętać o paru sprawach.

Księgowość we własnej działalności – to proste! Pod warunkiem kiedy masz dobre biuro rachunkowe.

Jeżeli podejmujemy się rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, tuż po pojawieniu się tego pomysłu warto porozglądać się za renomowanym biurem rachunkowym lub samodzielnym doradcą. Żeby nadążać za zmieniającymi się przepisami prawnymi dotyczącymi księgowości, kadr i płac, prowadząc przy tym swoje interesy, warto mieć kogoś komu można ufać.

Najbardziej istotne wiadomości związane z prowadzeniem biznesu

Osoba, która chce mieć własną działalność, musi ją zarejestrować. Z całą pewnością jest to decyzja irytująca, przez co sporo młodych ludzi początkowo czerpie z informacji zdobytych w Internecie. Lecz pamiętajmy, że nieprawdziwe wiadomości podawane na wielu witrynach mogą doprowadzić do nieporozumienia.

Jak zarejestrować własne przedsiębiorstwo

Założenie działalności gospodarczej – wbrew obiegowej opinii – nie jest procesem zawiłym. W niniejszym artykule opiszę podstawowe procedury, które trzeba wykonać, aby założyć swoją firmę.
Od 1 lipca 2011 działa w Polsce tzw. „jedno okienko”, dzięki któremu można założyć działalność w ciągu jednego dnia.