Tag Archives: regulacje

Jak prezentuje się kwestia w dziedzinie znaku towarowego? O czym należy pamiętać?

Znak towarowy to bardzo ważny budowania rozpoznawalności produktu i firmy, jaka go oferuje. Dzięki niemu możemy się odróżnić, a jednocześnie zyskać nowych klientów.

Na czym polega rozliczanie podatku VAT? Co warto o nim wiedzieć?

Niedawno temu zaczęły obowiązywać nowe regulacje prawne dotyczące rozliczania podatku VAT w przypadku sprzedaży produktów, które są objęte obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że rozliczanie podatku VAT od sprzedaży towarów czy usług to obowiązek sprzedawcy. Jeśli jeżeli chodzi o produkty, o których stanowi załącznik nr 11 do ustawy o vat materia wygląda inaczej.

Dane, jakie musi poznać przedsiębiorca, który ma plan doskonale zarządzać firmą.

Wiadomości, które musi znać każdy przedsiębiorca, który ma plan doskonale rozporządzać firmą w zbliżającym się roku kalendarzowym to informacje podawane już z wyprzedzeniem przez specjalistów branżowych, także nie powinno być najmniejszych problemów z poznaniem wszystkich szczegółów, jakie odnoszą się do zarządzania firmą oraz kierowania zatrudnionymi w niej osobami. Zwykle zmianie podlegają normy prawa podatkowego i to z nimi należy pozostawać na bieżąco.

Świadectwo energetyczne – chronienie środowiska w Twoim domu

Świadectwo energetyczne jest oceną poziomu jakości budowli lub lokalu. To zaświadczenie, które może wystawić jedynie profesjonalista. Wyznacza ilość energii potrzebnej do zaspokojenia potrzeb związanych z eksploatacją budynku bądź lokalu. Do elementów zapotrzebowania na energię wchodzą: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.