Tag Archives: roślina

Jedną z opcji uatrakcyjnienia budynku na zewnątrz są wykorzystywane od jakiegoś czasu między innymi dachy zielone. Co to za dachy?

Każdy budynek, w szczególności, jeśli ma być to budynek firmowy, winien być jak najbardziej reprezentacyjny. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o wyróżniającą się elewację czy atrakcyjne oświetlenie. W tym przypadku znaczenie ma wszystko, licząc od fundamentów, aż po dach. Ten ostatni zresztą stanowi niezwykle istotny element całej budowli. Aktualnie przywiązuje się niemałą uwagę, by był on nie tylko niezawodny jeśli chodzi o działanie czynników zewnętrznych, ale również dba o to, by odpowiednio się prezentował.

Wartości prozdrowotne pokrzywy

Zastosowania lecznicze pokrzywy są nieporównywalne z żadną inną rośliną. Trzeba napomnieć chociaż o fakcie tego, iż już od wielu lat doceniano tę roślinę za jej witaminy jak również to, w jaki sposób wpływa pokrzywa na zdrowie fizyczne oraz na dodatek stan zdrowia psychicznego. Pokrzywa posiada wiele najważniejszych substancji witaminowych, dlatego rekomenduje się ją stosować u osób z dmą nerkową lub z chorobami układu ruchu.