Tag Archives: roślina

Jedną z opcji uatrakcyjnienia budynku na zewnątrz są wykorzystywane od jakiegoś czasu między innymi dachy zielone. Co to za dachy?

Każdy budynek, szczególnie, jeżeli ma być to budynek firmowy, powinien być odpowiednio reprezentacyjny. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o ładną elewację i atrakcyjne oświetlenie. W tej sytuacji znaczenie ma wszystko, poczynając od fundamentów, aż po dach. Ten ostatni zresztą to bardzo ważny element całej konstrukcji. Aktualnie zwraca się dużą uwagę, by był on nie tylko wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych, ale także dba o to, by odpowiednio się prezentował.

Wartości prozdrowotne pokrzywy

Zastosowania lecznicze pokrzywy są nieporównywalne z żadną inną rośliną. Trzeba napomnieć chociaż o fakcie tego, iż już od wielu lat doceniano tę roślinę za jej witaminy jak również to, w jaki sposób wpływa pokrzywa na zdrowie fizyczne oraz na dodatek stan zdrowia psychicznego. Pokrzywa posiada wiele najważniejszych substancji witaminowych, dlatego rekomenduje się ją stosować u osób z dmą nerkową lub z chorobami układu ruchu.