Tag Archives: roślina

Jedną z opcji uatrakcyjnienia budynku na zewnątrz są wykorzystywane od jakiegoś czasu między innymi dachy zielone. Co to za dachy?

Każdy budynek, zwłaszcza, jeżeli ma być to budynek firmowy, winien być odpowiednio reprezentacyjny. Nie chodzi tylko i wyłącznie o gustowną elewację czy atrakcyjne oświetlenie. W tej sytuacji znaczenie ma wszystko, poczynając od cokołów, aż po dach. Ten ostatni zresztą stanowi niezwykle istotny element całej konstrukcji. Aktualnie zwraca się dużą uwagę, by był on nie tylko niezawodny jeśli chodzi o działanie czynników atmosferycznych, ale także dba o to, by dobrze się prezentował.

Wartości prozdrowotne pokrzywy

Zastosowania lecznicze pokrzywy są nieporównywalne z żadną inną rośliną. Trzeba napomnieć chociaż o fakcie tego, iż już od wielu lat doceniano tę roślinę za jej witaminy jak również to, w jaki sposób wpływa pokrzywa na zdrowie fizyczne oraz na dodatek stan zdrowia psychicznego. Pokrzywa posiada wiele najważniejszych substancji witaminowych, dlatego rekomenduje się ją stosować u osób z dmą nerkową lub z chorobami układu ruchu.