Rozkoszny chłodek w upalne dnie

Klimatyzatory funkcjonują na podobnej zasadzie jak chłodziarka. Można by stwierdzić, że gdybyśmy mogli zmieścić się do schładzarki, a pobyt tam byłby przyjemnością, można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Tymczasem w chłodziarce jest trochę ciasno, temperatura też zanadto niska, w związku z tym komfortowy chłód w parne dni zapewni nam jedynie montaż klimatyzatora przenośnego w domu bądź w miejscu pracy.

Jednakowo jak chłodziarka, klimatyzatory przenośne odejmują od wnętrza ciepło i przekazują je na zewnątrz budynku. Każdy model klimatyzatora złożony jest z dwóch części, to znaczy parownika jak też skraplacza. Parownik jest fragmentem który przekazuje chłodek do wnętrz – w wypadku chłodziarek jest nim zamrażalnik. Skraplacz natomiast jest to

chłód w domu

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

fragment, który oddaje na zewnątrz gorąco odebrane z wnętrza – w wypadku chłodziarki jest nim w dużej części wypadków czarna kratka z tyłu urządzenia. Trzeba pamiętać, iż ciepłe powietrze przepływając przez chłodne wnętrze wentylatora sprawia, że para wodna zawarta w powietrzu rozpoczyna się wykraplać, trzeba przeto wziąć pod uwagę nieodzowność odprowadzania wykroplonej cieczy. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale klimatyzatory – jesteśmy tutaj – pokojowe mogą także ogrzewać mieszkanie. Dzieje się to przez odwrócenie wymiany – wówczas parownik zwraca ciepło, natomiast skraplacz przekazuje chłód na zewnątrz. W takowym wypadku możliwe jest nagrzewanie pomieszczeń eksploatując jedynie 1/3 energii której potrzebowalibyśmy przy użyciu przeciętnego grzejnika elektrycznego. Przykładowo klimatyzatory pokojowe (oferta), pobierające 1000 W prądu posiadają siłę grzewczą równą 3000 W.

Kupując klimatyzator pokojowy sprawdźmy, jak wielka jest różnica cenowa między modelem chłodzącym a modelem chłodząco-grzejącym. Na ogół nie jest ona duża i być może korzystniej jest wyekwipować się w klimatyzator który także ogrzeje nam wnętrze zimą. Zależnie od typu „klima” może więc chłodzić, grzać, wentylować, osuszać a dodatkowo czasem jonizować albo filtrować powietrze. W dzisiejszych czasach klimatyzacja w domu jest coraz mniejszym kosztem, staje się bardziej przystępna niż jeszcze parę lat wstecz.
Zatem nie czekaj, zdecyduj się na montaż klimatyzatora przenośnego by cieszyć się rozkosznym chłodem w duszne dnie – zobacz więcej).

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes