Rozlicz bezbłędnie pit oraz wesprzyj najbardziej potrzebujących

Pieniądze, Euro
Ilość osób potrzebujących, jakie czekają na naszą pomoc jest wielka. Nie możemy zapomnieć o nich podczas wypełniania zeznań podatkowych. Określenie organizacji lub fundacji nic nas nie kosztuje, a może uczynić naprawdę bardzo dużo dobrego. Mnogość organizacji pożytku publicznego wskazuje na to, jakie głębokie jest morze potrzeb.

Mały podatnik czyli kto?
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Co roku należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Czas na to zadanie kończy się wraz z ostatnim dniem kwietnia. Nie zostawiajmy tego na koniec. W jaki sposób przekazać 1% dla opp, czyli organizacji pożytku publicznego? Najistotniejszym krokiem jest wpisanie bezbłędnego numeru KRS. To on stanowi podstawę do przekazania kwoty. Nie musimy nawet pamiętać pełnej nazwy stowarzyszenia, jakiemu zamierzamy pomóc. KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, gwarantuje właściwe przekazanie środków. Wypełniając deklarację podatkową trzeba pamiętać o właściwym wypełnieniu konkretnych rubryk. Są one oznaczone numerami: 124 i 125. W sytuacji kiedy chcemy wskazać konkretną osobę, trzeba dodatkowo wypełnić pola oznaczone następującymi numerami: 126, 127 oraz 128.

Ważną sprawą jest to, by sprawdzić, czy wskazana przez nas organizacja pożytku publicznego rzetelnie rozlicza się ze swojej działalności. To jej obowiązek. Jeżeli nie mamy konkretnej organizacji, a szczególnie mocno chcemy przekazać 1% dla opp, sprawdźmy wykaz, jaki jest ogólnodostępny na portalach konkretnego ministerstwa. W tym wypadku odwiedźmy stronę www Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To Urząd Skarbowy przelewa należne środki na konto wskazanych organizacji pożytku publicznego. Podatnik nie przelewa samodzielnie kwoty 1% podatku! – polecamy tę stronę.

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego warto pomagać najbiedniejszym i przekazywać 1% dla opp? Po pierwsze, jeżeli mamy ku temu sposobność, to musimy ją odpowiednio wykorzystać. Po drugie, nigdy nie wiemy, czy my bądź ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował takiej formy pomocy. Ponoć warto dzielić się bezinteresowną pomocą. Dzięki temu świat może zostać zbliżony do ideału. Jeśli to my podamy komuś pomocną dłoń, to być może pewnego dnia ktoś tę dłoń wyciągnie do nas. Środki są potężnym zastrzykiem gotówki dla tych, których nie stać na kosztowne leczenie czy utrzymanie. Zdarza się, że są dla kogoś słynnym być albo nie być. Przekazanie jednego procenta nie wymaga naszego zaangażowania. Nie jest czasochłonne. Dla nas to tylko kilka chwil, a dla podopiecznych przeróżnych organizacji to dawka leków, seria rehabilitacji, porcja zupy lub miska karmy (w przypadku schronisk dla zwierząt).

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes