Rozmaite możliwości budowania domu

Kiedy postanowiliśmy zostać inwestorami będziemy mieli wiele na głowie. W początkowej fazie powinniśmy zdecydować się, jak chcemy ogarniać wybraną budowlaną inwestycję. Wiadomo jest opcja związana z firmą budowlaną, która działa przy takich inwestycjach i robi niemal wszystko od początku do końcu, ale jest również inna możliwość.

budowlaniec

Autor: Eskadra PR
Źródło: Eskadra PR
Istnieje coś takiego jak budowa systemem gospodarczym. Wiąże się to z tym, że inwestor sam staje się przedsiębiorcą budowlanym i sam zajmuje się nadzorowaniem prac osób znających się na rzeczy. Dodatkowo przy budowie domu możemy sami działać, tj. uczestniczyć w pracach, które nie wymagają jakiś papierów. Tak samo mogą również pomagać w budowie osoby z rodziny. Jest to interesująca opcja, ale musimy mieć świadomość tego, czy na sto procent damy sobie radę. Osoby znające się na budowlance raczej nie będą mieli żadnych problemów, ale osoby niewiedzące nic, zdecydowanie nie powinny wybierać takiego systemu, bo w trakcie budowy może wyjść na to, że jednak (obacz: www.bramkor.pl) mają na to sił.

Co z pozwoleniem na budowę domu? W dzisiejszych czasach sporo się zmieniło. Dawniej było trzeba dużo chodzić od drzwi do drzwi, by zdobyć wszystkie pozwolenia budowlane, a jak dzieje się dziś? Otóż pozwolenie na budowę domu 2015 nie jest potrzebne. Jeśli nasz mieszkania (projekty małych domów parterowych) będzie znajdował się w granicach naszej działki to nie będzie problemu z tym, żebyśmy mogli zacząć budowę. Musimy tylko zgłosić się z projektem, jeżeli przez 30 dni starosta nie zgłosi sprzeciwu względem projektu, można iść zgłosić się do nadzoru budowlanego z informacją o terminie rozpoczęcia budowy. Wszystko to jest o niebo łatwiejsze aniżeli kiedyś. Kiedyś musieliśmy sporo się namęczyć, żeby zdobyć pozwolenie na budowę, a od końca czerwca bieżącego roku nie musimy się już tak tym wszystkim przejmować.

dom

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Dlatego jeśli chcemy postawić dom to na pewno nie będą nam snu z powiek spędzały papiery. Oczywiście, jeśli z jakiegokolwiek powodu będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę to możemy je dostać. Prawo daje taką możliwość. Najistotniejsze, że osoby, które nie potrzebują pozwolenia nie będą musiały wyczekiwać informacji o tym, czy dostaną tego typu pozwolenie czy nie. Nie będą też zmuszone zmieniać swoich planów projektowych, a nawet jak będą chcieli coś zmienić, to nie będą musieli czekać na zgodę.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes