Różnorodne metody oraz programy do zarządzania firmą

zarządzanie przedsiębiorstwem
Dawniej do sprawnego funkcjonowania, przedsiębiorstwo wymagało szeregu wyspecjalizowanych osób – od działu księgowości, przez menadżera po szereg pracowników produkcji czy sprzedaży. Niektóre przedsiębiorstwa do właściwego funkcjonowania potrzebowały nadprogramowych ludzi, pracujących na przykład w dziale dystrybucji czy reklamy. Obecnie jest to luksus, na jaki stać jedynie duże firmy. Aby zminimalizować koszty zarządzania niewielkim przedsiębiorstwem, sporo zjawisk zostało zautomatyzowanych i można nimi kierować za pomocą prostego programu komputerowego. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie niewielkiej firmy, w której pracuje tylko kilka osób, bądź mikroprzedsiębiorstwa – jednoosobowej, sprawnie działającej firmy.

oprogramowanie
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonalności programów

w firmie
Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy program dla przedsiębiorstw jest stworzony dla innego typu klienta. Występują więc aplikacje pomagające prowadzić sklep, aplikacje pomocne w pracy księgowego, oprogramowanie dla różnego typu wypożyczalni, oraz wiele innych. Na wyróżnienie zasługuje tutaj elektroniczny system obsługi klienta, czyli w skrócie esok. Programy tego rodzaju automatyzują kontakt z odbiorcą, sprawdzając stan magazynowy produktu, rejestrując złożenie zamówienia, płatność i pozostałe elementy (zobacz: ). Do pracowników sklepu należy wyłącznie bezpośrednie wysłanie zamówionego produktu za pomocą prywatnej firmy kurierskiej. Takie rozwiązanie sprawia, że pracownicy sklepu mogą sprzedać dużo więcej towaru przy mniejszej ilości stanowisk, co znacznie zmniejsza koszty własne i zwiększa dochody przedsiębiorstwa.

Aplikacje innego typu

Aplikacje do zarządzania przedsiębiorstwem to nie tylko automatyzacja sprzedaży, z wykorzystaniem komputerów wykonalne jest prowadzenie bardzo zróżnicowanej działalności usługowej. Przykładowo, wypożyczalnie samochodów niejednokrotnie używają zakupionego oprogramowania do obsługi użytkownika. System wypożyczalni pozwala na łatwe zarządzanie pojazdami możliwymi do wypożyczenia, kontrolowanie dostępnych terminów czy naliczanie upustów stałym klientom. Ponadto, niektóre systemy tego typu mają wzory stron internetowych, które trzeba tylko udostępnić na właściwym serwerze, żeby przedsiębiorstwo zaistniało w sieci (czytaj więcej). Za wszystkie te aplikacje pobierana jest niezmienna miesięczna opłata, uzależniona od programu oraz posiadanej licencji.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes