Tag Archives: Ryzyko

Aktuariusz, MSR 19 – nazwy związane z fachową kalkulacją wszelkich rezerw finansowych.

Rozkwit gospodarczy oraz finansowy przyczynił się do postępu wielu nowych fachów związanych właśnie z gospodarką a także ekonomią, które często są ze sobą powiązane. Profesje te ze względu często na swoją pionierskość oraz zapotrzebowanie cieszą się sporą powszechnością i bardzo dużo jednostek decyduje się na ich wykonywanie.

Kto to jest aktuariusz oraz jak nim zostać?

Aktuariusz jest ekspertem w dziedzinie matematyki finansowej oraz ubezpieczeń. Podstawową instytucją, w której może oferować swoje usługi, jest zakład ubezpieczeń. Mogą to być również firmy trudniące się reasekuracją czy innymi zagadnieniami finansów. Co zalicza się do jego zadań?

Inwestujmy w złoto i srebro!

Złoto i srebro są takimi kruszcami, które generalnie we wszystkich przypadkach pozwalają
inwestorom zarobić znaczne pieniądze. Oczywiście ich wartość nie rośnie ciągle, ale jeśli potraktować ową inwestycję trochę bardziej długoterminowo, pewnie profit będzie w porządku. Można
powiedzieć, że jeżeli złoto oraz srebro są w tym momencie relatywnie niedrogie, to
tym lepiej dla nas! Mamy okazję przecież zainwestować większą liczbę pieniędzy w owe
jakże drogocenne kruszce. Tzn., srebro nie cechuje się zbyt dużą wartością, ale złoto kojarzy się praktycznie dla każdego z ogromnym luksusem.

Zewnętrzna księgowość – warto korzystać

Firmy ostatnio zlecają obsługę finansów firmom z zewnątrz. Umożliwia to przede wszystkim duża oszczędność. Dlaczego warto skorzystać z usług firm zewnętrznych?