Tag Archives: Ryzyko

Aktuariusz, MSR 19 – nazwy związane z fachową kalkulacją wszelkich rezerw finansowych.

Postęp gospodarczy oraz ekonomiczny przyczynił się do postępu wielu nowych zawodów związanych właśnie z gospodarką a także ekonomią, które częstokroć są ze sobą związane. Profesje te ze względu często na swoją oryginalność oraz zapotrzebowanie cieszą się ogromną renomą oraz coraz więcej ludzi decyduje się na ich wykonywanie.

Kto to jest aktuariusz oraz jak nim zostać?

Aktuariusz jest fachowcem w dziedzinie matematyki finansowej i ubezpieczeń. Główną instytucją, w jakiej może wykonywać swoje usługi, jest zakład ubezpieczeń. Mogą to być również firmy parające się reasekuracją czy innymi tematami funduszy. Co należy do jego obowiązków?

Inwestujmy w złoto i srebro!

Złoto i srebro są takimi kruszcami, które generalnie we wszystkich przypadkach pozwalają
inwestorom zarobić znaczne pieniądze. Oczywiście ich wartość nie rośnie ciągle, ale jeśli potraktować ową inwestycję trochę bardziej długoterminowo, pewnie profit będzie w porządku. Można
powiedzieć, że jeżeli złoto oraz srebro są w tym momencie relatywnie niedrogie, to
tym lepiej dla nas! Mamy okazję przecież zainwestować większą liczbę pieniędzy w owe
jakże drogocenne kruszce. Tzn., srebro nie cechuje się zbyt dużą wartością, ale złoto kojarzy się praktycznie dla każdego z ogromnym luksusem.

Zewnętrzna księgowość – warto korzystać

Firmy ostatnio zlecają obsługę finansów firmom z zewnątrz. Umożliwia to przede wszystkim duża oszczędność. Dlaczego warto skorzystać z usług firm zewnętrznych?