Samochód na własność, czy ? Czy należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

widok na oponę w czarnym porsche
Myślisz o wyjeździe na wakacje, a nie masz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu jadąc na drugi koniec Polski? Nie chcesz| wydawać masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może warto przymierzyć się do oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które zajmują się wypożyczaniem aut. W ich ofercie są zarówno niewielkie, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a także auta sportowe czy dobrze wyposażone limuzyny. Wybór jest ogromny i każdy wyłowi pojazd, który najbardziej dopasuje się do jego warunków (tutaj link).
Żeby zasiąść za sterami jednego z oferowanych przez wypożyczalnię auta, powinniśmy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne co najmniej od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się ponadto z zdeponowaniem kaucji. Niekiedy wypożyczalnie dokładają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem jeszcze jednego kierowcy.

Jeżeli zainteresował Cię taki artykuł, poznaj inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, odnajdziesz tutaj analogiczne informacje.

wnętrze samochodu
Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Warto starannie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy zdefiniowanego limitu kilometrów na dobę, ewentualnie czy po skończeniu użytkowania pojazdu nie musimy skierować się na myjnię i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że zwykle auto, które bierzemy jest zatankowane do pełna. Przy zwracaniu go do wypożyczalni my także jesteśmy zobligowani, by oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym nie pomyślimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.
czarny samochód
Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza samymi praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam szansę, by usiąść za kierownicą ciekawych samochodów za niewielką część ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy również sportowe modele uznanych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez jeden dzień poczuć się, jak kierowca rajdowy, czy zamożny przedsiębiorca w ekskluzywnej limuzynie.

Czyżbyś chciał otrzymać sporo newsów na ten ciekawy temat? Szukasz faktów? W takim razie naciśnij i sprawdź – następne wpisy czekają na Ciebie.

A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes