Satysfakcja pracowników metodą na podwyższenie wydajności przedsiębiorstwa

firma
Prowadzenie firmy nie jest banalną sprawą. Prezes czy częściej menadżer ma obowiązek w swej organizacji zapanować nad wieloma rozmaitymi zagadnieniami. Kieruje on nie tylko stroną ekonomiczną firmy, ale również technologiczną i kadrową. Do głównych obowiązków menadżera należy dbanie o efektywność firmy. Można to zrobić na bardzo wiele rozlicznych sposobów, na przykład zadbać o to, aby przepływ materiałów i usług pomiędzy firmą a światem zewnętrznym przebiegał jak najbardziej bezproblemowo.

Ludzie podczas konferencji
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Z punktu widzenia księgowego, podstawowym krokiem do zapewnienie efektywności działania jest zapewnienie płynności , czyli takiego stanu finansów firmy, gdy należności równoważą się z wpływami. Dobry menadżer powinien też zadbać o to, ażeby proces technologiczny był maksymalny, by na żadnym z etapów produkcji nie było opóźnień. Wszystko to jednak może okazać się niewystarczające, jeśli nie pamięta się o najważniejszej wartości jaką jest dla przedsiębiorstwa pracownik. Zdaję sobie sprawę, że brzmi to jak frazes, ale tak jest.

Pracownicy przedsiębiorstwa spełnieni i oddani, to największy kapitał jaki może zebrać właściciel przedsiębiorstwa. W małej firmie oczywiście z reguły nie potrzeba realizować badania zadowolenia pracowników, po prostu wszystko widać, bowiem w małym zespole każdy zna każdego i z reguły zwierzchnicy mają świadomość jakie panują w firmie klimaty, zatem zwierzchnikowi łatwiej jest zapewniać pozytywne relacje pomiędzy pracownikami. Wiedza o samopoczuciu pracobiorców w sporej firmie nie będzie już tak łatwo sprawdzalna. Trudno sobie wyobrazić, aby dyrektor ogólnokrajowej firmy sam osobiście objeżdżał filie firmy i monitorował klimaty.

telebimy w pomieszczeniu
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo wygodniejszym i bardziej obiektywnym sposobem poznania zadowolenia pracobiorców są anonimowe badania ankietowe. Badania zadowolenia pracowników wykonują profesjonalne firmy, analogiczne do tych, które zajmują się sondażami politycznymi.

Takowe badanie zadowolenia pracowników ułatwia zarządowi przedsiębiorstwa dopasować swe działania do oczekiwań pracowników, przez co możliwie jak najbardziej zwiększyć ich zdolność produkcyjną a zatem w rezultacie zyski przedsiębiorstwa. Skorzystaj z pomocy fachowców. Jako przykład takiego dostosowania się firmy (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/kredyty-pozyczki) do potrzeb pracowników są tworzone przez zakład pracy żłobki i przedszkola zakładowe.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes