Scc, system zarządzania jakością iso w organizacji

System zarządzania jakością
Każda pracująca osoba myśli, że szef powinien zapewnić jej właściwe warunki pracy, mówią o tym zasady BHP. Ale w dzisiejszych czasach słychać też o scc, czyli certyfikacie, który ma za zadnie zmniejszyć liczbę wypadków w przedsiębiorstwach. Jest to skontrolowanie systemu zasad i norm , które obowiązują w firmie.

Jakość, gwiazdki
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Aby przejść taką certyfikację należy poprowadzić swą firmę przez różne działania. Najistotniejsze są odpowiedzi na pytania zamknięte, przez ludzi z danej firmy. Tego typu lista kontrolna pozwala na sprawdzenie, czy dana organizacja fachowo panuje nad aspektami dotyczącymi ogólnie pojętego BHP.

Jakość jest w tych czasach niesamowicie ważnaOd kiedy jesteśmy w UE jesteśmy zobowiązani brać pod uwagę różnego typu zasady, bez których nie możemy dobrze działać. Jednym z najbardziej znanych wielu ludziom jest system zarządzania jakością iso – kliknij -, czyli zbiór norm, które są w stanie pokazać większości firm odpowiedni kierunek ich funkcjonowania.

Oczywiście od wielu już lat pojawiają się coraz to nowoczesne systemy dotyczące tym jak zarządzać jakością. Ale nie zawsze każda organizacja się do nich stosowała. U nas w kraju kraju często jest tak, że ludziom się wydaje, że jakoś ten ich interes da radę, gdy będą kontrolowani. Ale w dzisiejszych czasach, jeśli nie spełniło się określonych wymogów nie ma, co liczyć na ulgi. Można albo dostać karę i czas na poprawę lub będziemy musieli zrezygnować z prowadzenia firmy.

Najważniejsze dla ludzi jest to, czy pracownik jest bezpieczny, stąd powstają nowe obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale nie tylko. System zarządzania jakością iso – serwis – wiąże się również z tym, jakie odczucia ma klient. Chodzi tu o stworzenie właściwego poziomu działania firmy, tak, żeby klienci byli usatysfakcjonowani z usługi albo produktu, który nabyli. Jeżeli chce się być posiadaczem certyfikat iso, trzeba trochę się natrudzić.

Spełnienie każdej opisanej normy w tego rodzaju certyfikatach jest czasochłonne. Ale posiadając tego typu certyfikat firma jest traktowana zupełnie inaczej. Warto, więc sięgać po najwyższe normy, bo oczywistością jest, że w tych czasach najistotniejsza jest jakość, potwierdzona certyfikatami.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes