Schody jesionowe w domku wielopoziomowym, czyli powiew prawdziwej elegancji

Dom piętrowy to zawsze obowiązek wykonania schodów. To po nich można bez problemów wdrapać się na piętro. Schody mogą być zrobione z rozmaitych materiałów. Obecnie wielką popularnością cieszą się te wykonane z drewna. Schody drewniane to najprawdziwsza klasyka, która każdemu wnętrzu dodaje interesującego charakteru. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każde schody drewniane cechują się identyczną trwałością. Nie wszystkie wymagają również odbywającej się w zbliżonych odstępach czasu konserwacji.

drewno egzotyczne

Źródło: pixabay.com

Godną uwagi propozycją dla tych, którzy szukają schodów odznaczających się wyjątkową trwałością są schody z drewna egzotycznego. Drewno zrobione z egzotycznych gatunków drzew odznacza się zaskakującą twardością (więcej o schodach egzotycznych). To właśnie z tego powodu wyprodukowane z niego producent (zobacz schody producent) nie tracą swojego świetnego wyglądu. Schody z drewna egzotyczne są odporne na ścieranie oraz powstawanie niewielkich nawet zadrapań. Źle na ich wygląd nie wpływa też wilgoć. Trzeba bowiem wiedzieć, że drewno wykonane z drzew egzotycznych nie wchłania wody. Nawet jeśli schody będą zalane, nic złego się z nimi nie stanie. Ich wygląd nie stanie się gorszy. Plusem drewna z drzew egzotycznych jest także to, że nie wymaga ono konkretnych czynności pielęgnacyjnych. W odróżnieniu od polskich gatunków drewna nie trzeba go co jakiś czas impregnować, pokrywać olejem czy lakierem. Ich utrzymanie w czystości także nie jest trudne. Nie oznacza to jednak, że drewno z egzotycznych gatunków drzew nie jest pozbawione wad. Schody z egzotycznych gatunków drzew są przede wszystkim niezwykle drogie. Oznacza to, że nie każdy właściciel domu może zdecydować się na ich kupno. Wprawdzie inwestycja się zwraca – bo producent (zobacz schody drewniane jesionowe) nie potrzebują zmiany na nowe nawet po kilkunastu latach – ale wymaga ona wydania dużych pieniędzy. Czytaj też .

schody z jesionowe

Źródło: pixabay.com

Mniej kosztowne rozwiązanie to schody jesionowe. W tym wypadku nie trzeba na ich zakup przeznaczać zaskakująco dużej kwoty pieniędzy (informacje o schodach jesionowych). Niestety, schody jesionowe pozbawione są tych wszystkich plusów, które przypisane są schodom z drewna pozyskanego z drzew egzotycznych. Wilgoć nie wpływa na ich stan najkorzystniej. Należy je także raz na jakiś czas impregnować. Niemniej jednak są świetną i naprawdę dobrze prezentującą się alternatywą dla bardzo drogich schodów z drewna pozyskanego z drzew egzotycznych, na których zakup nie pozwoli sobie każdy. Schody z polskich drzew w naszych domach spotyka się o wiele częściej.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes