schody z jesionu, producent schodów z drewna

Producent schodów drewnianych wykorzystuje przeróżnego rodzaju drewno drzew liściastych. Nierzadko wykorzystuje się do tego celu drewno jesionowe. Jest to jeden z najstarszych rodzajów drzew. Schody jesionowe stanowią nie tylko produkt użytkowy, ale dodatkowo mogą być wyrafinowanym elementem strojnym w szczególności, kiedy umiejscowione są w salonie lub w korytarzu.

drewniaane schody

Autor: ohhenry415
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno jesionowe szerokosłoiste jest bardzo twarde, charakteryzuje się wielką trwałością. Jego wytrzymałość w skali twardości Brinella to 37-43 MPa i jest sklasyfikowane w III grupie wytrzymałości. Drewno wąskosłoiste nie jest tak twarde, ale ma własności sprężyste, jest łatwiejsze w obróbce, zatem możemy je używać do wytwórczości giętych balustrad. Producent schodów drewnianych powinien używać drewno o wilgotności poniżej 8% (czytaj więcej.). Budulec nie może posiadać sęków, skaz, słoje winny być gęsto rozlokowane. Drewno używane na schodami (zobacz przejdź) winno mieć przynajmniej II klasę jakości.

W apartamentach można zastosować schody betonowe, które jednak są dość masywne, a również, szczególnie w współczesnych mieszkaniach, schodów (zobacz zobacz ofertę) metalowe. Niemniej drewniane schody jesionowe nadają pomieszczeniu przytulnej, ciepłej aury i są na ogół wykorzystywane. W szczególności odpowiednio sprawdzają się w rodzinach z małymi dziećmi, które częstokroć chodzą boso, a drewno jest ciepłym materiałemPrzeważnie producent schodów drewnianych potrafi klientom doradzić z którego drewna je zrobić, jak wykończyć, żeby pasowały do aranżacji domu. Winien być też otwarty na nasze sugestie, pomysły i służyć nam fachową radą – zapraszamy na stronę.

szerokie schody
Drewniane schody jesionowe mają ciekawą strukturę słojów. Surowiec jest wytrzymały na dzielenie się i kurczenie. W odróżnieniu od pozostałych nie jest wyczuwalna struktura, jest idealnie równy. Drewno jesionu posiada niezwykle zróżnicowaną gamę kolorów od jasnożółtego do brązowego.W zależności od propozycji producenta schodów drewnianych, możemy wybrać sobie tradycyjny model bądź utrzymane w bardziej nowoczesnym trendzie schody. Drewno można połączyć z fragmentami z metalu, a balustradę wykonać ze szkła.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes