Tag Archives: schody

Przyszła pora na remont

Jedną z trudności, z jaką borykali się lub będą mierzyć posiadacze domów i mieszkań, jest konieczność remontu. Może ona pojawić się z różnych powodów. Likwidacja wilgoci, malowanie ścian, reperacja schodów czy wymiana rozmaitych instalacji – to jedynie drobna część prac, które często trzeba przeprowadzić. Remont w domu związany jest z licznymi utrudnieniami dla mieszkańców, szczególnie w przypadku, gdy jest długotrwały. Istotne jest więc, by odbywał się w miarę możliwości sprawnie, i zakończył się w ustalonym wcześniej terminie.

Czy dom jest faktycznie drogi? Czy postawienie go i eksploatacja to wielkie koszty? Jak działać, by było taniej?

Sądzisz że dom jest drogi… nie będzie mnie na niego stać. Nieprawda. Jeżeli tylko nie chcesz zbudować pałacu czy wielkiej rezydencji, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Dopasuj się jedynie do przytoczonych niżej podpowiedzi.

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Gdy na początku zeszłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego pomysł 100 lat później może się zmaterializować. Rzecz jasna budynki wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany bądź wybrane elementy, np. schody, są dzisiaj umieszczane w projektach supernowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło bywa znakiem ulotności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i designerskim budownictwie jest mocne niczym stal.

Z drewna można budować całe domy albo poszczególne ich elementy, jak tarasy czy wyposażenie wnętrz

Drewno jest materiałem często wykorzystywanym w budownictwie, jako że jest z jednej strony odporne, a z drugiej stanowi ładny element dekoracyjny. Dlatego obecnie stawia się całe domy z drewna lub poszczególne ich elementy, jak tarasy czy ogrodzenie.

Architektura pomieszczeń daje możliwość na dużą pomysłowość

Przeważnie jest tak, że urządzając własne pokoje, nie chcemy korzystać z tych samych rozwiązań, z których używali nasi przyjaciele, gdyż nie pragniemy powielać ich wizji. Dlatego właśnie poszukujemy czegoś innego, czegoś własnego, co pomoże nam się określić oraz wyróżnić z tłumu. Owszem są rozwiązania, których nie będziemy mieli szansy pominąć, ale tam gdzie można wykorzystać coś odmiennego, to bez wątpienia należy to zrobić.

Czy opłaca się wybudować dom?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z ciekawych rozwiązań, które warto przeanalizować może być budowa własnego domu. Koszty, zmienne dla różnych lokalizacji, mogą być niższe, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom tak naprawdę jesteśmy w stanie bezpiecznie przemieszczać się po schodach. Jak jest właściwie dobrana to jesteśmy w stanie stworzyć rzeczywiście elegancką oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej zależy czy schody wkomponują się w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.