Tag Archives: schody

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Kiedy na początku ubiegłego wieku Żeromski w „Przedwiośniu” kreślił wizję domów ze szkła, to wcale nie przypuszczał, że jego idea 100 lat później jest w stanie się zmaterializować. Oczywiście obiekty wykonane w całości z tego surowca byłyby mało praktyczne, ale pojedyncze ściany albo wybrane elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach supernowoczesnych domach. O ile w powieści szkło bywa znakiem przemijalności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i designerskim budownictwie jest solidne jak stal.

Architektura pomieszczeń daje możliwość na dużą pomysłowość

Często jest tak, że planując swoje pokoje, nie pragniemy wykorzystywać z tych samych rozwiązań, z których używali nasi znajomi, ponieważ nie chcemy powtarzać ich wizji. Przez to właśnie poszukujemy czegoś innego, czegoś własnego, co pozwoli nam się określić oraz wyróżnić z tłumu. Owszem są rozwiązania, których nie będziemy mieli szansy ominąć, lecz tam gdzie możemy zastosować coś odmiennego, to bez wątpienia trzeba to robić.

Jak uda się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Gdy pracujemy w tzw. budowlance wiemy doskonale, jaki typ wkrętów jest potrzebny. Do pewnych prac potrzebny jest wkręt talerzykowy. Wszystko zależy od tego, co mamy w planach wykonać. Wkręty mające talerzykowe łebki są konieczne, kiedy trzeba łączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są zrobione ze stali hartowanej. Przy robieniu różnego typu remontów trzeba kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.

Przyszła pora na remont

Jedną z trudności, z jaką borykali się lub będą mierzyć posiadacze domów i mieszkań, jest konieczność remontu. Może ona pojawić się z różnych powodów. Likwidacja wilgoci, malowanie ścian, reperacja schodów czy wymiana rozmaitych instalacji – to jedynie drobna część prac, które często trzeba przeprowadzić. Remont w domu związany jest z licznymi utrudnieniami dla mieszkańców, szczególnie w przypadku, gdy jest długotrwały. Istotne jest więc, by odbywał się w miarę możliwości sprawnie, i zakończył się w ustalonym wcześniej terminie.

Czy dom jest faktycznie drogi? Czy postawienie go i eksploatacja to wielkie koszty? Jak działać, by było taniej?

Sądzisz że dom jest drogi… nie będzie mnie na niego stać. Nieprawda. Jeżeli tylko nie chcesz zbudować pałacu czy wielkiej rezydencji, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Dopasuj się jedynie do przytoczonych niżej podpowiedzi.

Czy opłaca się wybudować dom?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z ciekawych rozwiązań, które warto przeanalizować może być budowa własnego domu. Koszty, zmienne dla różnych lokalizacji, mogą być niższe, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.

Z drewna można budować całe domy albo poszczególne ich elementy, jak tarasy czy wyposażenie wnętrz

Drewno jest materiałem często wykorzystywanym w budownictwie, jako że jest z jednej strony odporne, a z drugiej stanowi ładny element dekoracyjny. Dlatego obecnie stawia się całe domy z drewna lub poszczególne ich elementy, jak tarasy czy ogrodzenie.