Tag Archives: schody

Przyszła pora na remont

Jedną z trudności, z jaką borykali się lub będą mierzyć właściciele domów i mieszkań, jest konieczność przeprowadzania prac remontowych. Może ona zaistnieć z rozmaitych powodów. Likwidacja wilgoci, malowanie ścian, naprawa schodów czy konserwacja różnego rodzaju instalacji – to jedynie mała część prac, które czasami należy przeprowadzić. Remont w domu związany jest z wieloma problemami dla mieszkańców, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest długotrwały. Ważne jest więc, by przebiegał w miarę możliwości szybko, i dobiegł końca w planowanym czasie.

Czy opłaca się wybudować dom?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z ciekawych rozwiązań, które warto przeanalizować może być budowa własnego domu. Koszty, zmienne dla różnych lokalizacji, mogą być niższe, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Gdy na początku zeszłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego pomysł 100 lat później może się zmaterializować. Rzecz jasna budynki wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany bądź wybrane elementy, np. schody, są dzisiaj umieszczane w projektach supernowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło bywa znakiem ulotności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i designerskim budownictwie jest mocne niczym stal.

Z drewna można budować całe domy albo poszczególne ich elementy, jak tarasy czy wyposażenie wnętrz

Drewno jest materiałem często wykorzystywanym w budownictwie, jako że jest z jednej strony odporne, a z drugiej stanowi ładny element dekoracyjny. Dlatego obecnie stawia się całe domy z drewna lub poszczególne ich elementy, jak tarasy czy ogrodzenie.

Architektura pomieszczeń daje możliwość na dużą pomysłowość

Przeważnie jest tak, że urządzając własne pokoje, nie chcemy korzystać z tych samych rozwiązań, z których używali nasi przyjaciele, gdyż nie pragniemy powielać ich wizji. Dlatego właśnie poszukujemy czegoś innego, czegoś własnego, co pomoże nam się określić oraz wyróżnić z tłumu. Owszem są rozwiązania, których nie będziemy mieli szansy pominąć, ale tam gdzie można wykorzystać coś odmiennego, to bez wątpienia należy to zrobić.

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom tak naprawdę jesteśmy w stanie bezpiecznie przemieszczać się po schodach. Jak jest właściwie dobrana to jesteśmy w stanie stworzyć rzeczywiście elegancką oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej zależy czy schody wkomponują się w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Bardzo praktyczne schody strychowe

Odpowiednio dobrane schody strychowe gwarantują szybkie i bezpieczne wejście na strych, a jednocześnie można je schować, kiedy ich nie użytkujemy. Sprawdzą się zarówno na poddaszach wykorzystywanych, jak i takich, na które wstępujemy okazjonalnie. W zależności od pragnień, można wybrać schody stacjonarne bądź zginane, te drugie są szczególnie zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Można wybrać schody z drewna albo z metalu, a również wyekwipowane w przyrządy dodatkowe, jak np. poręcz, która gwarantuje pewne użytkowanie.