Tag Archives: schody

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom tak naprawdę jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po schodach. Jak jest dobrze wybrana to możemy stworzyć niezwykle stylową oprawę. W dość znacznej mierze to od niej jest zależne czy schody wkomponują się w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Jak uda się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Kiedy pracujemy w tzw. budowlance wiemy doskonale, jaki typ wkrętów jest potrzebny. Do niektórych prac potrzebny okaże się wkręt talerzykowy. Wszystko jest zależne od tego, co musimy wykonać. Wkręty posiadające talerzykowe łebki są potrzebne, kiedy należy łączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są tworzone ze stali hartowanej. Przy wykonywaniu różnego rodzaju remontów należy kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Gdy na początku ubiegłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego idea 100 lat później jest w stanie się zmaterializować. Oczywiście obiekty wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany albo niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło bywa symbolem przemijalności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i stylowym budownictwie jest solidne niczym stal.

Bardzo praktyczne schody strychowe

Właściwie dobrane schody strychowe pozwalają na prędkie i pewne wejście na strych, a jednocześnie można je schować, kiedy ich nie używamy. Sprawdzą się zarówno na poddaszach używanych, jak i takich, na które wkraczamy sporadycznie. W zależności od wymogów, można wybrać schody stacjonarne względnie składane, te drugie są szczególnie zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Jest możliwość wybrać schody z drewna czy też z metalu, a także wyekwipowane w dodatki specjalne, jak np. poręcz, która gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Czy opłaca się wybudować dom?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z kuszących rozwiązań, które warto rozważyć może okazać się budowa własnego domu. Koszty, zmienne dla różnych lokalizacji, mogą być niższe, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum większego miasta.

Z drewna można budować całe domy albo poszczególne ich elementy, jak tarasy czy wyposażenie wnętrz

Drewno jest tworzywem często wykorzystywanym w budownictwie, gdyż jest z jednej strony odporne, a z drugiej jest ciekawym elementem dekoracyjnym. Stąd też aktualnie stawia się całe domy z drewna bądź też poszczególne ich elementy, jak tarasy czy ogrodzenie.

Czy dom jest faktycznie drogi? Czy postawienie go i eksploatacja to wielkie koszty? Jak działać, by było taniej?

Myślisz… własny dom jest kosztowny… nigdy go nie postawię. To nie tak. Jeśli tylko nie chcesz zbudować pałacu czy rozległej posiadłości, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Dopasuj się wyłącznie do podanych w tym tekście podpowiedzi.