Tag Archives: schody

Bardzo praktyczne schody strychowe

Odpowiednio dobrane schody strychowe umożliwiają szybkie i pewne wejście na poddasze, a jednocześnie jest możliwość je ukryć, kiedy ich nie używamy. Sprawdzą się zarówno na strychach użytkowanych, jak i takich, na jakie wkraczamy rzadko. W zależności od wymogów, można wybrać schody montowane na stałe czy też składane, te drugie są szczególnie zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Można wybrać schody drewniane albo z metalu, a także wyekwipowane w przyrządy dodatkowe, jak np. poręcz, jaka zapewnia bezpieczne użytkowanie.

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Kiedy na początku zeszłego stulecia Żeromski w „Przedwiośniu” kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego idea 100 lat później może się zmaterializować. Rzecz jasna obiekty wykonane w całości z tego materiału byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany albo wybrane elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w powieści szkło jest znakiem przemijalności, to szkło hartowane w obecnym i designerskim budownictwie jest twarde niczym stal.

Z drewna można budować całe domy albo poszczególne ich elementy, jak tarasy czy wyposażenie wnętrz

Drewno jest tworzywem często stosowanym w budownictwie, ponieważ jest z jednej strony wytrzymałe, a z drugiej stanowi ciekawy element dekoracyjny. Stąd też obecnie stawia się całe domy z drewna bądź też konkretne ich elementy, jak tarasy czy ogrodzenia.

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom faktycznie jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po schodach. Jak jest właściwie wybrana to możemy stworzyć prawdziwie elegancką oprawę. W dość znacznej mierze to od niej jest zależne czy schody będą wkomponowane w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Czy opłaca się wybudować dom?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z ciekawych rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może okazać się budowa własnego domu. Koszty, różnicowane przez lokalizację, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum większego miasta.

Przyszła pora na remont

Jedną z trudności, z jaką borykali się lub będą mierzyć właściciele domów i mieszkań, jest konieczność remontu. Może ona pojawić się z rozmaitych przyczyn. Walka z wilgocią, odnawianie ścian, naprawa schodów czy konserwacja rozmaitych instalacji – to tylko mała część prac, które nierzadko należy wykonać. Remont w miejscu zamieszkania wiąże się z licznymi utrudnieniami dla mieszkańców, zwłaszcza w sytuacji, gdy trwa długo. Istotne jest więc, by odbywał się w miarę możliwości sprawnie, i zakończył się w ustalonym uprzednio dniu.

Jak uda się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Kiedy pracujemy w tzw. budowlance wiemy doskonale, jaki typ wkrętów jest potrzebny. Do niektórych prac potrzebny okaże się wkręt talerzykowy. Wszystko jest zależne od tego, co musimy wykonać. Wkręty posiadające talerzykowe łebki są potrzebne, kiedy należy łączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są tworzone ze stali hartowanej. Przy wykonywaniu różnego rodzaju remontów należy kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.