Tag Archives: schody

Architektura pomieszczeń daje możliwość na dużą pomysłowość

Przeważnie dzieje się tak, że planując swoje mieszkanie, nie pragniemy wykorzystywać z identycznych rozwiązań, z których korzystali nasi przyjaciele, gdyż nie chcemy powielać ich wizji. Dlatego właśnie poszukujemy czegoś kolejnego, czegoś własnego, co pozwoli nam się określić oraz wyróżnić z tłumu. Owszem są rozwiązania, których nie będziemy mieli szansy ominąć, lecz tam gdzie można wykorzystać coś innego, to bez wątpienia trzeba to zrobić.

Przyszła pora na remont

Jedną z trudności, z jaką borykali się lub będą borykać właściciele domów i mieszkań, jest konieczność remontu. Może ona zaistnieć z rozmaitych powodów. Walka z wilgocią, odnawianie ścian, naprawa schodów czy konserwacja różnego typu instalacji – to jedynie niewielka część prac, które niekiedy należy przeprowadzić. Remont w domu wiąże się z licznymi utrudnieniami dla domowników, zwłaszcza w sytuacji, gdy trwa długo. Istotne jest więc, by odbywał się w miarę sprawnie, i dobiegł końca w planowanym dniu.

Bardzo praktyczne schody strychowe

Odpowiednio dobrane schody strychowe gwarantują szybkie i bezpieczne wejście na strych, a jednocześnie można je schować, kiedy ich nie użytkujemy. Sprawdzą się zarówno na poddaszach wykorzystywanych, jak i takich, na które wstępujemy okazjonalnie. W zależności od pragnień, można wybrać schody stacjonarne bądź zginane, te drugie są szczególnie zalecane do poddaszy niezamieszkanych. Można wybrać schody z drewna albo z metalu, a również wyekwipowane w przyrządy dodatkowe, jak np. poręcz, która gwarantuje pewne użytkowanie.

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom istotnie możemy bezpiecznie poruszać się po schodach. Jak jest odpowiednio wybrana to można stworzyć niezwykle elegancką oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej zależy czy schody będą wkomponowane w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Jak uda się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Gdy działamy w branży budowlanej wiemy doskonale, jaki rodzaj wkrętów jest konieczny. Do pewnych prac potrzebny będzie wkręt talerzykowy. Wszystko zależy od tego, co musimy wykonać. Wkręty mające talerzykowe łebki są potrzebne, gdy należy połączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są zrobione ze stali hartowanej. Przy robieniu różnego typu remontów należy kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Kiedy na początku zeszłego stulecia Żeromski w „Przedwiośniu” kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego idea 100 lat później może się zmaterializować. Rzecz jasna obiekty wykonane w całości z tego materiału byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany albo wybrane elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w powieści szkło jest znakiem przemijalności, to szkło hartowane w obecnym i designerskim budownictwie jest twarde niczym stal.

Z drewna można budować całe domy albo poszczególne ich elementy, jak tarasy czy wyposażenie wnętrz

Drewno jest tworzywem często stosowanym w budownictwie, ponieważ jest z jednej strony wytrzymałe, a z drugiej stanowi ciekawy element dekoracyjny. Stąd też obecnie stawia się całe domy z drewna bądź też konkretne ich elementy, jak tarasy czy ogrodzenia.