ściany oddzielające, deski podłogowe – sprawdź ofertę

Ścianka działowa to rodzaj ściany środkowej obiektu. Oddziela ona pomieszczenia, nie stanowi natomiast elementu konstrukcyjnego i nie ma własności nośnych. Ściana taka winna spełniać przepisowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i wytrzymałości ogniowej. Usunięcie ściany działowej nie narusza budowy obiektu.

Ściany działowe realizowane są z reguły z cegły bądź pustaków ściennych szczelinowych i posiadają wykończenie w formie tynku wewnętrznego Używa się również systemy budowlane, w zestaw których wchodzą płyty gipsowo-kartonowe mocowane do szkieletu drewnianego bądź ze stali. Uszczelnieniem dźwiękowym owych systemów jest przeważnie wełna mineralna.

więcej o deskach podłogowych

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Po zwieńczeniu wszelkich prac budowlanych wolno rozpocząć składanie podłóg. Prawidłowy montaż podłogi drewnianej to początkowy krok do jej długiego eksploatowania.

Odwiedź adres tej podstrony (https://centrumstyropianu.pl/63-granulat) – specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy nowe wiadomości na interesujący Cię temat. Kliknij w podany link – nie zwlekaj!

Nawet jeżeli składanie zlecamy specjalistom, powinno się dopilnować paru aspektów konstruowania podłogi, ażeby w przyszłości radować się w całości wytrzymałą podłogą.

Montaż podłogi z desek trzeba rozpocząć od sprawdzenia dostarczonych paczek, czy nie uległy uszkodzeniu w trakcie transportu. Nie rozwijajmy paczek z deskami przed składaniem gdyż mogą wchłonąć wilgoć i zniekształcić się. Wtedy takie deski podłogowe nie nadają się do złożenia. Pakiety przechowujmy zawsze w pozycji poziomej, bo w innym wypadku może to spowodować deformację desek. Należy pamiętać, że każdy typ drewna, pod działaniem światła słonecznego zmienia zabarwienie. Drewna egzotyczne w kolorystyce pomarańczowej i bordowej na ogół ciemnieją i nabierają głębi koloru. Podłogi jasne zyskują słomkowy kolor. Przemiana kolorystyki dotyczy podłogi (więcej pod tym linkiem) gatunku drzewa i jest to proces w pełni oczywisty.

Powinno się o tym mieć pojęcie, ponieważ w sklepie zwykle widzimy tylko malutki detal podłogi, która jest na ekspozycji już pewien czas i tym samym kolor dojrzał. Podłoga niedawno montowana będzie najczęściej w jaśniejszym kolorze.

Deski podłogowe powinny być instalowane w właściwej temperaturze, a po zainstalowaniu trzeba mieć na uwadze, żeby nie pokrywać jej folią, która hamuje przenikanie wilgoci, co może przyczynić się do deformacji desek.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes