Tag Archives: ściany

Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dziś przy wznoszeniu jednorodzinnych domów

Dom to obiekt, który nie dosyć, że powinien być zbudowany na mocnych fundamentach, to w dodatku sam ma wytrzymać setki lat, pomimo tego że przecież jest wystawiony na działanie niszczycielskich sił natury. Zdaje się, że najbardziej solidnym materiałem jest cegła, pustak bądź po prostu kamień, lecz w XXI-wiecznym budownictwie wykorzystuje się szereg innych, równie trwałych prefabrykatów. Choćby zwykle szkło po stosownej obróbce staje się mocne niczym stal i już tej chwili szklane ściany zdobią fasady niektórych budynków.

Budynki ze szkła

Aktualnie w Kalifornii budowana jest nowa siedziba potentata technologicznego, marki Apple. Została wykreowana na papierze przy wielkim udziale nieżyjącego już założyciela firmy, słynnego Steve Jobsa. Wygląd gigantycznego kompleksu pokazuje zamiłowanie genialnego szefa Apple do pewnego pięknego budulca. Budynek będzie posiadał wszystkie ściany szklane.

Jak zagospodarować działkę na weekendowe wyjazdy? Czy dom drewniany jest dobrym wyjściem?

Chcielibyśmy zagospodarować kupioną rekreacyjną działkę, ale nie możemy się zdecydować na konkretny pomysł. Nie wiemy czy postawić na niej większy budynek, niewielki domek czy może zdecydować się na postawienie przyczepy campingowej. Mamy trochę pomysłów, a wszystkie warte są przemyślenia. Co może okazać się trafionym wyjściem?

Sauna w domu – jak ją zaplanować?

Każdy z nas czasami zmaga się z przemęczeniem, napięciem lub melancholią. Finowie mają na wszystkie te dolegliwości jeden patent – saunę. Jakim sposobem zaprojektować w domu saunę? Wyszukać lokalizację na kabinę, prysznic oraz kącik do odpoczynku. Wszystko to obok siebie – najodpowiedniej przewidziane w wydzielonym punkcie domu.

Remontowanie domu to nie lada wyzwanie

Każdemu z nas raz na jakiś czas wypada zrobić remont i chociaż większość ludzi nie przepada za nim, to jak najbardziej zamierza go przeprowadzić. Nie ulega wątpliwości, że życie w przestrzeni, która od lat jest tak sama, może być mało przyjemne, by więc nadać świeżości naszym pomieszczeniom, ogrodom i ogólnie mówić domowemu otoczeniu, powinniśmy postawić na remont.

Materiały przydatne podczas budowy, jakie zostały opracowane według innowacyjnych technik

W przypadku tworzyw przydatnych podczas budowy, jakie zostały wyprodukowane w odwołaniu do innowacyjnych metod każdorazowo można mieć gwarancję, że sprawdzą się one w każdych bez wyjątku okolicznościach. W związku z tym sporo ludzi decyduje się stricte na ich kupno, rezygnując ze znanych od dawna metod.

W jaki sposób powinno zakładać się listwy przypodłogowe? Jakie są typy montażu? Jaki z nich zastosować?

Po całej masie prac, kiedy podłogi są już ułożone, a ściany pomalowane nadchodzi czas na zamontowanie listew przypodłogowych. Tak właściwie sposobów na montaż jest kilka, warto poznać te najbardziej niezawodne.