Tag Archives: ściany

Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dziś przy wznoszeniu jednorodzinnych domów

Dom to budynek, który nie dość, że powinien być wzniesiony na solidnych fundamentach, to jeszcze sam ma wytrzymać dziesiątki lat, pomimo tego że przecież jest wystawiony na działanie niszczycielskich sił natury. Wydaje się, że najbardziej odpornym materiałem pozostaje cegła, pustak lub po prostu kamień, lecz w XXI-wiecznym budownictwie wykorzystuje się sporo innych, tak samo trwałych prefabrykatów. Choćby zwykle szkło po stosownej obróbce staje się twarde niczym stal i już w tym momencie szklane mury zdobią fasady niektórych budynków.

Sauna w domu – jak ją zaplanować?

Każdy z nas czasami zmaga się z przemęczeniem, napięciem bądź melancholią. Finowie posiadają na to wszystko jeden sposób – saunę. Jak zaprojektować w mieszkaniu saunę? Znaleźć lokalizację na kabinę, natrysk jak również kącik do relaksu. Wszystko to obok siebie – najprawidłowiej specjalnie zaplanowane w wyodrębnionym punkcie domu.

Budowanie własnego budynku

Budowa własnego budynku to przeważnie wyłączny sposób, aby zdobyć dom w miarę ekonomiczne. Zanim jednak przystąpimy do budowy budynku, należy wszystko dokładnie wyliczyć.
W ostatnim czasie zwiększyły się ceny materiałów budowlanych. Najistotniejszy wpływ na przyrost wartości półproduktów budowlanych mają wzrastające koszty paliw, a co za tym idzie, rosnące wartości wytwórczości i transportu.

Dobry oraz sprawdzony dekorator pomieszczeń odnowi nasze stare cztery kąty.

Znudzony wystrojem swojego mieszkania. Marzą Ci się zmiany? Jednak nie wiesz w jaki sposób się do tego wziąć. Pragniesz pomocy a w szczególności inspiracji. Zaglądasz do tematycznych gazet, portali w necie, tak aby poszukać czegoś. Szukasz firm dekoracyjnych. Czasami sam masz plan tymczasem nie masz pojęcia jak go zrealizować. Dlatego w branży występują firmy interesującesię zdobieniem, metamorfozami wyglądu wnętrza.

Co powiesić na ścianie w salonie?

Chyba każdy z nas ma w biurze choć jeden plakat lub obraz. Najczęściej w pokojach wieszamy kopie dzieł najwybitniejszych malarzy lub plakaty ulubionych filmów i grup muzycznych. Lubiane są także abstrakcje i nietypowe wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatniej dekady bardzo modne stały się fototapety. Chyba nic tak nie ociepla chłodnego pokoju jak ciekawy grafika na ścianie. Być może właśnie dlatego tak często decydujemy się na kupno obrazów.

Foto tapety do domów

Oryginalne aranżacje wnętrz świetnie łączą się z nowoczesnym stylem. Rozwiązań jest mnóstwo, dlatego wszystko zależy od koncepcji, ale też od dobrego smaku.

Szklane zabudowy w domu

Szkło jest bardzo wytwornym materiałem. Dzięki swoim właściwościom może być stosowane w prawie każdej dziedzinie życia. Istotną sprawą w każdym domu są także zabudowy szklane.