Tag Archives: ściany

Perfekcyjne i designerskie wnętrza w stolicy Dolnego Śląska – jak je zaaranżować

Gdy marzy nam się cudowne mieszkanie albo cudowny dom musimy poprosić o pomoc fachowców. Bo w rzeczywistości urządzanie mieszkania to sztuka. Często zapominamy o tym, że ważny jest każdy detal.

Jak zagospodarować działkę na weekendowe wyjazdy? Czy dom drewniany jest dobrym wyjściem?

Chcemy zagospodarować kupioną rekreacyjną działkę, lecz trudno nam się zdecydować na konkretny pomysł. Nie wiemy czy stawiać na niej większy budynek, mały domek czy może zdecydować się na kupno przyczepy campingowej. Mamy trochę pomysłów, a wszystkie warte są przemyślenia. Co może okazać się trafionym wyjściem?

Pomysły na nowy styl pomieszczenia

Odświeżanie mieszkania czy domu nie jest jedynie zabiegiem kosmetycznym. Po kilku latach kolory ścian wycierają i brudzą się, a wnętrze staje się nieatrakcyjne. To wyraźny bodziec do remontu i świetny pretekst do metamorfozy pokoju.

Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dziś przy wznoszeniu jednorodzinnych domów

Dom to budynek, który nie dosyć, że powinien być postawiony na mocnych podstawach, to w dodatku sam ma wytrzymać wiele, wiele lat, mimo tego że w końcu jest wystawiony na działanie destrukcyjnych sił natury. Wydaje się, że najbardziej solidnym surowcem pozostaje cegła, pustak lub po prostu kamień, lecz we współczesnym budownictwie wykorzystuje się sporo innych, tak samo trwałych prefabrykatów. Chociażby najzwyklejsze szkło po odpowiedniej obróbce staje się twarde jak stal i już tej chwili szklane ściany zdobią fasady niektórych budynków.

Montaż wybranych ofert a ścianki działowe do domów i mieszkań

Patrząc na rozbudowaną gamę propozycji w branży budowlanej i udoskonalone, na znakomitym poziomie propozycje poszczególnych firm, niemały popyt w ostatnim czasie odnotowuje się na ściany działowe. Budowa ich opiera się na połączeniu z poszyciem z płyt określonego rodzaju, dzięki czemu takie rozwiązania zyskać mogą poparcie osób przeprowadzających remont. Czynność tę poleca się zlecić ekspertom, którzy doradzić mogą wybór doskonałej dla zainteresowanych opcji.

Budynki ze szkła

Aktualnie w Kalifornii budowana jest nowa siedziba potentata technologicznego, marki Apple. Została wykreowana na papierze przy wielkim udziale nieżyjącego już założyciela firmy, słynnego Steve Jobsa. Wygląd gigantycznego kompleksu pokazuje zamiłowanie genialnego szefa Apple do pewnego pięknego budulca. Budynek będzie posiadał wszystkie ściany szklane.

Sauna w domu – jak ją zaplanować?

Każdy z nas czasami zmaga się z przemęczeniem, napięciem lub melancholią. Finowie mają na wszystkie te dolegliwości jeden patent – saunę. Jakim sposobem zaprojektować w domu saunę? Wyszukać lokalizację na kabinę, prysznic oraz kącik do odpoczynku. Wszystko to obok siebie – najodpowiedniej przewidziane w wydzielonym punkcie domu.